Domů » Články » Herní novinky » Studio Warhorse oslavil vlogem první výročí pokoření Kickstarteru

Studio Warhorse oslavil vlogem první výročí pokoření Kickstarteru

Kingdom Come slaví první narozeniny od úspěšné kampani na Kickstarteru novým vlogem, který odhaluje zákulisí vývoje a popisuje krušné začátky projektu.

Čas letí jak blázen. Na konci února tomu bylo přesně rok, co Dan Vávra se svým vývojářským studiem Warhorse potvrdil svým investorům, že je o jeho realistické středověké RPG zájem. A rozhodně nemalý – na konci své kampaně získali čeští vývojáři na Kingdom Come: Deliverance jeden milion britských liber a zajistili si tak pořádný cash flow pro dokončení vysněné hry, která vypadá úžasně i na světové poměry.

Ve více než sedmnáctiminutovém vlogu, v němž krom Dana Vávry promluví i Martin Klíma, se dozvíte velice zajímavé informace o zákulisí vývoje a krušných začátcích. Jak se zdá, najít vydavatele není takový med a poté, co jim publisheři odřekli pomoc s vydáním hry na trh, se muselo Warhorse stáhnout na Kickstarter. Tam měli svého investora (Zdeňka Bakalu) přesvědčit, že vydavatelské domy mají prostě špatný čich a že hráči po takové hře přímo volají. Zbytek příběhu už jistě dobře znáte.

Dvojice samozřejmě nemluví jen o začátcích. Po úspěšné kampani na Kickstarteru nabrali nové lidi, přestěhovali se do většího studia a nakoupili moderní (a od pohledu pěkně drahé) vybavení. O tom všem v barvitých detailech a milou přiznanou „českou“ angličtinou uslyšíte ve vlogu níže. Je to super poslech a nahlédnutí pod pokličkou vývoje Kingdom Come: Deliverance, který byste si neměli nechat ujít. Pokud jste aspoň trošku patrioti.

[youtube id=”SXFeRnTxsvw”]

Udělejte si kafe a sežeňte si sušenky, budou tak akorát na tenhle krátký vlog.


0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X