Nintendo Switch i World of Tanks. Letošní Super Bowl zpestřily herní reklamy(3 minuty čtení)

Jaké herní reklamy jste mohli vidět během Super Bowlu?

Letošní Super Bowl přinesl nejenom velkolepé finále amerického fotbalu (mnohými označované dokonce jako nejlepší v historii NFL), ale tradičně také kupu pořádně drahých reklam na známé značky. Mezi nimi se dokonce objevily i herní upoutávky, které zpestřily legendární komerční přestávku.

Super Bowl je finálový zápas severoamerického play-off National Football League v americkém fotbale, kterou za velkou louží sleduje pravidelně přes 100 milionů diváků. Tradičně ho doprovází poločasová přestávka, která trvá jednu hodinu. Jedná se o jeden z nejžádanějších mediálních prostorů pro inzerenty televizních reklam vůbec – proto producenti natáčejí speciální spoty ryze pouze pro tuto událost.

Vesměs jde o nové trailery na nadcházející filmy nebo seriály, které odhaluji nové informace a záběry, ale také o klasické reklamy na známé značky jako Audi, KFC, Skittles a další firmy – mnohdy je doprovází důmyslné rozuzlení mikropříběhu či vtipný kontext. Tento rok nechyběly ani herní upoutávky, na která se můžete mrknout níže – nebylo jich málo.


Nintendo

Vůbec poprvé se na Super Bowlu objevila reklama od Nintenda. Japonská společnost v ní láká na svou nadcházející herní konzoli Switch. Zároveň i odhaluje několik záběrů z nadcházejících titulů pro toto zařízení, včetně launchové pecky The Legend of Zelda: Breath of the Wild.


Mobile Strike

Máte Anrnolda Schwarzeneggera a jeho neustále recyklované reklamy na mobilní strategii Mobile Strike už plné zuby? Budete mít ještě víc. Na Super Bowlu se objevila dosud nezveřejněná minutová verze a Arnold v ní tradičně za pomocí svého telefonů takticky ničí všechny CGI nepřátelé.


World of Tanks

World of Tanks se taktéž dočkal premiéry v legendární komerční přestávce – v Super Bowlu měl reklamy rovnou dvě. Populární free-to-play titul si dělá srandu z dnešních reality show a poukazuje na svá tvrdá „TANKS RULES“. Obě dvě videa mají i české titulky.

„Být součástí největší sportovní události ve Spojených státech je popravdě naprosto úžasný způsob, jak zahájit rok 2017,“ říká Juuso Myllyrinne, šéf globálního marketingu a PR na Wargamingu. „Mít World of Tanks na velkém plátně v průběhu hry byl pro nás perfektní způsob, jak se spojit nejen s fanoušky, ale také s novými hráči. Showmanství, zkušenosti a týmová práce jsou prvky, které americký fotbal a Wargaming spojují. V našich očích šlo tedy perfektní zápas.“


Evony: The King’s Return

V další reklamě na mobilní hru Evony: The King’s Return si zahrál americký herec Jeffrey Dean Morgan (též známý jako Negan z The Walking Dead). Jako král Artuš se v ní svou armádou se statečně vrhá proti nepřátelskému vojsku. Můžete také zahlédnout další známe tváře jako Aarona Eckharta a Fan Bingbing, ti ale mají větší prostor v jiné verzi reklamy.

Čtěte také: Boží TV reklama na Forza Motorsport 6

Source :

forbes.com

Tom Mlejnek
Jím šmakulády, píšu o hrách a mám hustou kočku.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na