Domů » Články » Zajímavý projekt: Minecraft School of Witchcraft and Wizardry

Zajímavý projekt: Minecraft School of Witchcraft and Wizardry

Her ze světa Harryho Pottera bylo více, než dost. Ty podle filmů byly velice rozmanité. Zatímco první díly byly podobné adventurám, ty poslední se snažily kopírovat klasické FPS hry, místo zbraní se ale vrhaly kletby hůlkami.

Nyní si můžete zahrát například mobilní hru Wizards Unite, která pracuje s rozšířenou realitou, stejně jako Pokémon Go. To však fanouškům zřejmě nestačí. Skupina moderů The Floo Network vytvořila ve hře Minecraft velmi komplexní a funkční svět Harryho Pottera. Zabralo to pěknou řádku let a kvůli detailnosti staveb musela být mapa před čtyřmi lety dokonce restartována. Tvůrci se navíc pyšní tím, že některé lokace zmapovali přímo v dostupných ateliérech, aby byly stavby co nejpřesnější. Najdete zde celou školu čar a kouzel v Bradavicích, vesnici Prasinky, famrfpálové hřiště, Příčnou ulici či přímo Ministerstvo kouzel s Odborem záhad.

Nejedná se samozřejmě jen o mapu, kterou si lze projít. Na hráče čekají hádanky a různé úkoly. Spoustu věcí je navíc funkčních, takže se může stát, že na pohyblivém schodišti opravdu zabloudíte k Chloupkovi. Projekt můžete podpořit na Patreonu a sledovat novinky na Discordu.

Source :
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X