Domů » Archiv » Otaku tipy » Assassination Classroom

Assassination Classroom

Představte si, že vám ze dne na den škola přiřadí nového učitele, mimozemšťana, a vaším úkolem je ho jakýmkoliv způsobem do konce roku zabít.

Zčistajasna se na Zemi objeví neznámý žlutý tvor s chapadly a komicky jednoduchým obličejem, který svůj příchod oznámí vykrojením Měsíce do permanentního srpku. Mimozemšťana nedohoní žádná raketa ani kulka, jelikož se dokáže pohybovat rychlostí Mach 20. Koro-sensei, což v překladu znamená nezničitelný učitel, uzavře s vládou dohodu, že pokud mu dovolí učit třídu 3-E na střední škole Kunugigaoka, tak planetu Zemi zničí až celá třída odmaturuje. Žáci z 3-E tedy od vlády dostanou jedinečnou nabídku – když se jim podaří zabít Koro-senseie, dostanou jeden bilion jenů. Všem ale velmi rychle dojde, že tento mimozemšťan je tím nejlepším učitelem, jakého kdy měli.

Ze třídy 3-E, do které byli posíláni rušiví a neposlušní studenti, se stane třída vražedně přemýšlejících jedinců. Kromě normálních hodin matematiky, japonštiny, angličtiny nebo chemie, začnou probírat i věci jako střílení ze zbraně, bojové umění a vyrábění jedů – celý svět totiž spoléhá na to, že do maturity Koro-senseie stihnou zabít.

Anime Assassination Classroom, japonsky Ansatsu Kyoushitsu, je komedií, která se nebojí vám čas od času připomenout, že Koro-sensei je stále nebezpečným a vražedným monstrem, které by Zemi dokázalo v mžiku zdecimovat. Seriál má dvě série, první série má 22 epizod, zatímco druhá má dílů 25 a u fanoušků byla o trošku více oblíbenější. Druhá série se na MyAnimeList vyšplhala se svým hodnocením 8,63/10 na 63. pozici a dostala se tedy mezi stovku nejlépe hodnocených anime. Jestli vyhledáváte akční komedie a nevadí vám japonské animace, tak Assassination Classroom určitě zkuste.