Svět Otaku: Assassination Classroom(2 minuty čtení)

Představte si, že vám ze dne na den škola přiřadí nového učitele, mimozemšťana, a vaším úkolem je ho jakýmkoliv způsobem do konce roku zabít.

Zčistajasna se na Zemi objeví neznámý žlutý tvor s chapadly a komicky jednoduchým obličejem, který svůj příchod oznámí vykrojením Měsíce do permanentního srpku. Mimozemšťana nedohoní žádná raketa ani kulka, jelikož se dokáže pohybovat rychlostí Mach 20. Koro-sensei, což v překladu znamená nezničitelný učitel, uzavře s vládou dohodu, že pokud mu dovolí učit třídu 3-E na střední škole Kunugigaoka, tak planetu Zemi zničí až celá třída odmaturuje. Žáci z 3-E tedy od vlády dostanou jedinečnou nabídku – když se jim podaří zabít Koro-senseie, dostanou jeden bilion jenů. Všem ale velmi rychle dojde, že tento mimozemšťan je tím nejlepším učitelem, jakého kdy měli.

Ze třídy 3-E, do které byli posíláni rušiví a neposlušní studenti, se stane třída vražedně přemýšlejících jedinců. Kromě normálních hodin matematiky, japonštiny, angličtiny nebo chemie, začnou probírat i věci jako střílení ze zbraně, bojové umění a vyrábění jedů – celý svět totiž spoléhá na to, že do maturity Koro-senseie stihnou zabít.

Anime Assassination Classroom, japonsky Ansatsu Kyoushitsu, je komedií, která se nebojí vám čas od času připomenout, že Koro-sensei je stále nebezpečným a vražedným monstrem, které by Zemi dokázalo v mžiku zdecimovat. Seriál má dvě série, první série má 22 epizod, zatímco druhá má dílů 25 a u fanoušků byla o trošku více oblíbenější. Druhá série se na MyAnimeList vyšplhala se svým hodnocením 8,63/10 na 63. pozici a dostala se tedy mezi stovku nejlépe hodnocených anime. Jestli vyhledáváte akční komedie a nevadí vám japonské animace, tak Assassination Classroom určitě zkuste.

Svikr
Spadl jsem do videoher už ve školce, od té doby mě nepustily ze sklepa. Miluju hack and slashe, beat 'em up, FPSka, 90’s anime a občas si něco zahraju i na telefonu. K tomu všemu jsem strašně ukecaný sarkastický člověk se suchým humorem.