Domů » Archiv » Otaku tipy » Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood je alternativní (a dle mého lepší) převyprávění původní adaptace mangy Fullmetal Alchemist, která vyšla v roce 2003. Oproti původní adaptaci totiž vypráví celý příběh a nevynechává důležité části příběhu. O nic tedy nepřijdete, pokud se podíváte na Brotherhood a přeskočíte FMA z roku 2003.

Příběh seriálu se točí kolem dvou bratrů Elricových – Edwarda a jeho mladšího sourozence Alphonse. Jejich otec od nich bezdůvodně odešel když ještě byli ještě mladí a matka chvilku nato zemřela na těžkou nemoc. Proto se bratři rozhodli naučit se alchymii a provést „lidskou transmutaci”, aby oživili svoji mrtvou mamku. Hoši však při neúspěšném pokusu o zakázanou transmutaci přišli o víc než jen svůj čas – Edwardovi zmizela ruka a Alphonse si transmutace vzala celého. Zdevastovaný Edward provede zavrhnutý alchymistický trik ještě jednou, aby vrátil duši svého bratra a převtělil ho do brnění, které leželo opodál, při něm ale přijde i o nohu.
Starší Alphonse a Edward, poznamenáni chybami minulosti, cestují po světě a hledají takzvaný Philosopher’s Stone, rudý kámen, který je jejich jedinou nadějí na vrácení Alphonsova těla a Edwardových končetin. Při jejich dobrodružství pomalu zjišťují, že nejsou jediní, kteří tento rudý krystal hledají a jejich nepřátele ho rozhodně neplánují využít k dobru.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood je jedním z nejznámějších a nejuznávanějších anime od studia Funimation Entertainment. Na stránce MyAnimeList.net si již několik let drží první místo v sekci Top Anime Series. Pro mě je to jeden z mála seriálů, ke kterému se rád vracím abych ho zkouknul ještě jednou. FMA je totiž plný napínavé akce a humoru, který vás jen tak neomrzí, dobře zapadajících postav a hlavně nádherného příběhu.