Můžeme se těšit na film ze světa Konosuby!(2 minuty čtení)

V novém traileru na očekávaný film Konosuba: God’s Blessing on this Wonderful World! Crimson Legend nahlédneme do světa čarodějky Megumin z klanu Crimson Demons.

Velmi úspěšné anime Konosuba je klasickým “isekai”, což v doslovném překladu znamená “jiný svět”. Je to žánr, ve kterém je většinou hlavní protagonista/ka reinkarnován nebo teleportován do jiného světa, ve kterém se ocitne s jinými schopnostmi a/nebo postavou. V tomto anime se vše točí kolem introvertního studenta Kazumy, který zemře na zástavu srdce, když se zalekne přijíždějícího traktoru. Po smrti se objeví před bohyní Aquou, která mu dá nabídne vzít si s sebou do nového světa jakoukoliv věc si bude přát. Kazuma si vybere právě ji a společně jsou přeneseni do světa fantasy, ve kterém potkávají kouzelnici Megumin s masochistickou paladinkou Darkness.

Na opening druhé série se můžete podívat na YouTube kanále AnimeLab:

Konosuba by se dala popsat jako perfektně udělaná fantasy komedie – animace je příjemně plynulá a zbytečně nezatěžuje oči přeplácanými kouzly a efekty. Příběh je poháněn výše zmíněnou skupinkou dobrodruhů, kteří mají společnou jednu věc – jsou totálně k ničemu a mají hroznou smůlu. Darkness jako “tank” skupiny vydrží sice hodně zranění (a hlavně ráda, protože je masochistka), zato se ale nikdy netrefí, když útočí na nepřátele. Čarodějka Megumin je zase jedna z nejmocnějších mágů široko daleko, umí ale pouze takzvanou “výbušnou magii”, což znamená, že jednou vystřelí obrovskou explozi a poté vyčerpáním padne na zem, neschopna se hýbat. Konosuba byla dokonce v roce 2017 nominována na titul nejlepší anime komedie, kde vyhrála třetí místo. Dále byl protagonista Kazuma nominován na “Best Boy” a Megumin na “Best Girl”.

Krátký trailer na Crimson Legend s neoficiálními titulky v angličtině:

O čem bude film nebo kdy vyjde, jsme dosud nevěděli, s příchodem nového teaseru se to ale konečně změnilo! Podle počtu výbuchů můžeme usoudit, že se podíváme na klan Crimson Demons a tím pádem i na domov neschopné čarodějky Megumin a dokonce poprvé uvidíme i její mladší sestru. Film by měl v Japonsku přijít do kin tento rok. Kino Aeon Cinema dalo omylem na své webové stránky datum vydání filmu, chvíli nato ale informaci odstranilo. Jednalo se o datum 12. července, jestli se ale od té doby plány změnily a film vyjde později, nikdo neví.

Svikr
Spadl jsem do videoher už ve školce, od té doby mě nepustily ze sklepa. Miluju hack and slashe, beat 'em up, FPSka, 90’s anime a občas si něco zahraju i na telefonu. K tomu všemu jsem strašně ukecaný sarkastický člověk se suchým humorem.