Domů » Archiv » Otaku tipy » One Punch Man 2: Byla změna animátorského studia chybou?

One Punch Man 2: Byla změna animátorského studia chybou?

Podíváme se, jak velké rozdíly jsou mezi první a druhou sérií a v čem je kámen úrazu.

Původní manga byla psaná umělcem jménem ONE, který si získal srdce fanoušků psaním plným akce, humoru a v důležitých momentech i serióznosti. ONE má na starost také další známou sérii, a to Mob Psycho 100. Hrdinové obou mang mají podobný problém – jsou ohromně silní. Každý se s tím však vypořádává jinak. Zatímco Mob, hlavní postava z Mob Psycho, se snaží svoje síly nepoužívat, aby se naučil žít jako normální člověk, Saitama z One Punch Mana naopak svoje síly využívá v plné palbě a stane se hrdinou “pro zábavu”.

Právě o Saitamovi pojednává první i druhá série tohoto velmi úspěšného anime a mangy. Na první sérii pracovala společnost Madhouse, zároveň ale ne tak úplně. Dost animátorů a grafiků nebyli ve zmíněné společnosti ani zaměstnáni – většinu z nich totiž Madhouse najal jako nezávislé umělce. Jejich týmy na anime sice pracovali, srdce a kvalitu mu ale rozhodně dali najatí animátoři, co se do práce pustili s upřímnou láskou k sérii. Rozhodně nemůžeme zapomenout na Shingu Natsumeho, který ji režíroval. Na webové stránce Rotten Tomatoes má první OPM hodnocení 100% a na MyAnimeList má skóre 8,71/10. Už jen to vypovídá o její velké míře oblíbenosti.

K překvapení fanoušků s oznámením velmi očekávané druhé série přišla ještě další novinka – studio Madhouse na ní nebude pracovat a štafetu předá studiu J.C. Staff. Tohle rozhodnutí bylo doprovázeno hodně otázkami. Madhouse má totiž s animováním dost zkušeností, pracovali totiž na známých anime jako: Overlord, No Game No Life, Hunter x Hunter, Parasyte a dokonce i Death Note nebo Devil May Cry anime! Naopak J.C. Staff mezitím pracovali na hromadě neznámých titulů, když nepočítáme Food Wars a spin-off série Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?
Už z preview druhé série všem došlo, že je něco v nepořádku. Akční scény, které byly nádherně režírované a animované, plné emocí a pohybu, byly vyměněny Powerpoint prezentací postav a posouváním kamery ze strany na stranu. Nádherným příkladem je epizoda 5, pojmenována “Turnaj bojových umění”. Podle názvu by i laikovi došlo, že díl se bude točit kolem Saitamy a jeho působení v turnaji, ve kterém nemá co dělat. Avšak záběry ze zápasů zabíraly dohromady přibližně 1/5 celé epizody a zbytek byl pouze fillerem. Kam studio J.C. Staff povede další díly a jestli budeme moci očekávat změnu, je zatím ve hvězdách.

X