Svět Otaku: One Punch Man 2 – Byla změna animátorského studia chybou?

Podíváme se, jak velké rozdíly jsou mezi první a druhou sérií a v čem je kámen úrazu.

Původní manga byla psaná umělcem jménem ONE, který si získal srdce fanoušků psaním plným akce, humoru a v důležitých momentech i serióznosti. ONE má na starost také další známou sérii, a to Mob Psycho 100. Hrdinové obou mang mají podobný problém – jsou ohromně silní. Každý se s tím však vypořádává jinak. Zatímco Mob, hlavní postava z Mob Psycho, se snaží svoje síly nepoužívat, aby se naučil žít jako normální člověk, Saitama z One Punch Mana naopak svoje síly využívá v plné palbě a stane se hrdinou “pro zábavu”.

Právě o Saitamovi pojednává první i druhá série tohoto velmi úspěšného anime a mangy. Na první sérii pracovala společnost Madhouse, zároveň ale ne tak úplně. Dost animátorů a grafiků nebyli ve zmíněné společnosti ani zaměstnáni – většinu z nich totiž Madhouse najal jako nezávislé umělce. Jejich týmy na anime sice pracovali, srdce a kvalitu mu ale rozhodně dali najatí animátoři, co se do práce pustili s upřímnou láskou k sérii. Rozhodně nemůžeme zapomenout na Shingu Natsumeho, který ji režíroval. Na webové stránce Rotten Tomatoes má první OPM hodnocení 100% a na MyAnimeList má skóre 8,71/10. Už jen to vypovídá o její velké míře oblíbenosti.

K překvapení fanoušků s oznámením velmi očekávané druhé série přišla ještě další novinka – studio Madhouse na ní nebude pracovat a štafetu předá studiu J.C. Staff. Tohle rozhodnutí bylo doprovázeno hodně otázkami. Madhouse má totiž s animováním dost zkušeností, pracovali totiž na známých anime jako: Overlord, No Game No Life, Hunter x Hunter, Parasyte a dokonce i Death Note nebo Devil May Cry anime! Naopak J.C. Staff mezitím pracovali na hromadě neznámých titulů, když nepočítáme Food Wars a spin-off série Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?
Už z preview druhé série všem došlo, že je něco v nepořádku. Akční scény, které byly nádherně režírované a animované, plné emocí a pohybu, byly vyměněny Powerpoint prezentací postav a posouváním kamery ze strany na stranu. Nádherným příkladem je epizoda 5, pojmenována “Turnaj bojových umění”. Podle názvu by i laikovi došlo, že díl se bude točit kolem Saitamy a jeho působení v turnaji, ve kterém nemá co dělat. Avšak záběry ze zápasů zabíraly dohromady přibližně 1/5 celé epizody a zbytek byl pouze fillerem. Kam studio J.C. Staff povede další díly a jestli budeme moci očekávat změnu, je zatím ve hvězdách.

Svikr
Spadl jsem do videoher už ve školce, od té doby mě nepustily ze sklepa. Miluju hack and slashe, beat 'em up, FPSka, 90’s anime a občas si něco zahraju i na telefonu. K tomu všemu jsem strašně ukecaný sarkastický člověk se suchým humorem.