The Helpful Fox Senko-san(2 minuty čtení)

Zasmál bych se, kdybyste tvrdili, že nemáte špatný dny. Nebo že se nikdy neprobudíte a okamžitě nevíte, že dnešek bude sakra blbej. Tyto pocity má opravdu každý, ať už je to kvůli škole, penězům či práci.

V tomto anime se podíváme na život Kurota Nakana, japonského mladíka, který pracuje od rána pozdě do noci v kanceláři, ze které kvůli své dobrosrdečnosti a šéfovi, co na něj šlape, často odchází jako poslední. Kvůli práci má konstantní kruhy pod očima, chodí s neupravenými vlasy a celkově moc nedbá na svém zdraví.
Kurota si všimne liščí polobohyně Senko, která si dá za úkol zbavit ho negativní temné aury (představující deprese) která ho obklopuje tím, že ho bude rozmazlovat a dělat maximum, aby mu pomohla navrátit se ke spokojenému životu. Jelikož nemá protagonista čas si ani uvařit teplé jídlo, natož uklidit, tak se polobohyně rozhodne mu vařit večeře a připravovat snídaně, uklízet a být mu nablízku, když ho přepadnou deprese z práce. Něco podobného se stane také jeho sousedce Yasuze Kōenji. Ta celé dny a večery ilustruje mangu, po bytě má rozházené krabice od pizz a obecně se jí život také začíná hroutit – té přijde zase na pomoc polobohyně Shiro.

Anime The Helpful Fox Senko-san je takovou odpočinkovou komedií, u které se můžete zasmát cizímu neštěstí, zároveň má ale také temnější podtón deprese a workoholismu, na který upozorňuje. Příběh mi přijde originální a vtipný, postavy jsou zajímavé a nepůsobí jen jako další superhrdinové, kteří se snaží zachránit svět. Styl animace se jen tak neokouká, je plný barev a hlavně je krásně plynulý.

Svikr
Spadl jsem do videoher už ve školce, od té doby mě nepustily ze sklepa. Miluju hack and slashe, beat 'em up, FPSka, 90’s anime a občas si něco zahraju i na telefonu. K tomu všemu jsem strašně ukecaný sarkastický člověk se suchým humorem.