Systém placených modů na Steamu zrušen, Valve pracuje s modery na novém modelu

Bylo to rychlejší, než jsme čekali.

Jak rychle přišly, tak stejně rychle i odešly. Placené mody do Skyrimu udělaly pápá na Steamu, rozhodl tak Valve se souhlasným přikývnutím Bethesdy a velkého zástupu hráčů i moderů, kteří společně na oba vydavatelské velikány tlačili.

Valve se dušuje, že cílem placených modů měla být větší motivace kreativců, lepší regulace kvalitního obsahu a v neposlední řadě odměnění moderů za tvrdou práci. Model, se kterým přišly, ale nevyhovoval jak moderům, tak hráčům.

Největší problém byla zmíněná regulace, která prostě chyběla. Spousta podvodníků přebírala obsah jiných moderů a vydávala je za svůj, dále komunitě vadily vysoké provize jak pro Valve, tak Bethesdu (obě firmy si rozdělily 75 % z celkové ceny) a vůbec fakt, že by hráči měli za komunitní obsah v drtivě většině případů povinně platit.

Valve s modery nadále diskutuje a spolupracuje na novém modelu, který by vyhovoval všem. Podpora tvůrců obsahu zatím zůstane na dobrovolných příspěvcích, jak tomu bylo doposud.
steam paid mods nope

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz