Domů » Články » Rytmický Taiko no Tatsujin zamíří i na západní trh. Obsahuje znělky z Disney filmů i Mozarta

Rytmický Taiko no Tatsujin zamíří i na západní trh. Obsahuje znělky z Disney filmů i Mozarta

O rytmické hře Taiko no Tatsujin jste v naších končinách pravděpodobně moc neslyšeli. Spíše vůbec. V Japonsku jde ovšem o kultovní klasiku, která vychází již od roku 2001 a má za sebou více jak 20 různých titulů. Evropa byla dlouho o tuto lahůdku ochuzena, letos se to ale konečně změní. Taiko no Tatsujin dostal kompletní anglickou lokalizaci a vyjde i u nás.

Základní premisa Drum ‘n’ Fun se na první pohled vypadá poměrně jednoduše – na trať vám zprava doleva přichází noty a ty musíte trefovat do rytmu. Nemáte tady ale kytary ani synťáky, ale obyčejný buben, do kterého bijete ostošest. Ve hře figurují jen dvě barvy not, jakmile se ale pustíte do náročnějších songů, zjistíte, že ani úplně nejjednodušší se udržet v jejich nemilosrdném rytmu.

Konzole Nintendo Switch je dělaná na lokální multiplayer, proto jsou v hře i speciální módy. Jedním z nich je tzv. ‘Rhythm Games’ mód, ve kterém si hráči zahrají za známé postavičky z Nintendo her – Kirbyho nebo Squida ze Splatoon. Druhým režimem je zase set dvaceti arkádových miniher pro čtyři hráče, po kterých vaši sousedi rozhodně nebudou nadšeni.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=ahYYZCjLXss” /]

Tracklist je hodně variabilní a každou chvíli budete skákat z jednoho žánru na druhý. Zabubnujete si do rytmu písniček z Dragon Ball Z, hlavního songu z disneyovky Moana v japonské verzi nebo i klasického Tureckého pochodu od Mozarta.

Kromě toho Switch dostane i ovládaní pomocí Joy-Conů, čehož se celkem obávám. Pohybové ovládaní je často nepřesné a na rytmickou hru, kde je dokonalé časování a přesnost nadmíru důležitá, nejde o nejšťastnější kombo. My jsme ale hráli na speciálním doplňkovém Hori Taiko Drum ovladači, tudíž si musíme na finální zhodnocení ještě počkat.

Naštěstí ne moc dlouho. Taiko no Tatsujin: Drum ‘n’ Fun vychází 2. listopadu na Nintendo Switch s kompletní lokalizaci pro západní trh. Kromě Drum ‘n’ Fun se dočkáme i Taiko no Tatsujin: Drum Session! na PS4 v ten samý den.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=GWii-fjRlxQ” /]

Source :

Vlastní

X