fbpx

Tales from the Borderlands – Recenze kompletní série

Po třech akčních FPS tu máme adventuru ze světa Borderlands. A povedla se!

Tales from the Borderlands je jedna z těch her, co vás absolutně pohltí a nepustí, dokud hru nedokončíte, a je dost možné, že ještě pár hodin potom budete docela intenzivně přemýšlet o tom, co se právě stalo.

Hra je vyprávěna retrospektivně a hází vás do jakési mlhy, která bude pomalu, ale jistě ustupovat s tím, jak jí prodíráte. V hlavní roli na vás čeká pohledný Rhys, který se snaží ve společnosti Hyperion na planetě Helios dostat na kariérní vrchol, víceméně jako každý jiný.

A jako další je tu ještě pohlednější podvodnice Fiona, která žije na Pandoře se svou sestrou a “tátou” Felixem. V příběhu se také nachází docela dost hlavních postav, ale na ty stejně povětšinou zapomenete, jelikož nejsou moc výrazné.


Vše, co jsem na Borderlands milovala, jsem v tomto spin-offu našla. Skvělý humor, typická komiksová grafika, sedící soundtrack a díky bohu žádný Claptrap! Hra, co se týče humoru, je ze snad ze všech her ze série Borderlands asi nejvtipnější.

Hodně často jsem se smála a ke konci jsem měla také často chuť i plakat (i když na pláč je tu trošku jiná hra… ehm, Life is Strange), ale to už bych zacházela do detailů a spoilerovala hru!

Co se týče možnosti rozhodování, tak mi jaksi utekla pointa, proč to tam vlastně je. Jediné, na co mají vaše rozhodnutí vliv, je vaše finální “crew” na jistý event, co se stane na konci.


Nestane se vám, že když se rozhodnete záporně, tak vás budou všichni nesnášet nebo vás umlátí. Jediné, čeho se dočkáte, je docela zanedbatelná poznámka v dialogu, který s onou postavou vedete.

Další věc, která mě lehce iritovala, byly quick time eventy. Považuju se za docela drsného hatera quick-time eventů, jelikož když se zrovna opřu, tak musím zběsile drtit mezerník nebo jiné tlačítko na klávesnici.

Hra samozřejmě není jen o quick-time eventech, sem tam se budete muset pohnout z bodu A do bodu B, v bodě B něco poštelovat, při cestě zpátky na někoho namířit, střelit ho a… to je tak vše.

tales from the borderlands wallpaper 2


Kdyby Tales from the Borderlands vyšly jako celovečerní film, tak by se zřejmě stejně nic nestalo, jelikož vás vaše rozhodnutí dostanou do úplně stejného konce jako Frantu, který vše volil záměrně záporně.

Finále i přes to, že jsem si tak decentně poplakalala, jelikož jsem hrozná cíťa, ve mě druhý den začalo probouzet otázky. Proč to skončilo tak, jak to skončilo, a proč to neskončilo lépe? Dle mého názoru finále bylo lehce neuspokojující – sice s happy endem, ale divným.

I přesto, že vaše rozhodnutí nemají vlastně žádnou váhu  jsem si hru vskutku užila, jelikož humor je prvotřídní a atmosféra Pandory je jedna z věcí, kterou na Borderlands zbožňuju ze všeho nejvíc. Nemluvě o tom, že hlavní postavy si prostě zamilujete.

Klady

  • Výjimečná stylizovaná grafika
  • Výtečný humor
  • Hlavní postavy
  • Soundtrack

Zápory

  • Quick-time eventy
  • Váha vašich rozhodnutí
9

Nářez

Adéla Bedanová
Hudební a filmový maniak, dotard a nenapravitelný pesimista milující kočky.