Domů » Články » I pixelart umí okouzlit. Detektivnímu Tales of the Neon Sea kyberpunková atmoška rozhodně nechybí

I pixelart umí okouzlit. Detektivnímu Tales of the Neon Sea kyberpunková atmoška rozhodně nechybí

O Cyberpunku 2077 se aktuálně píše snad každý týden a pro hry s podobnou tématikou vůbec nebude lehké patřičně zaujat hráče. Tales of the Neon Sea by ale měl určitě přistát na vašich radarech – jde totiž o kvalitní adventuru v propracovaném pixelartu.

Rozhodně jí do kyberpunkové atmosféry nic nechybí. Neony prosycené ulice blízké budoucnosti, detektiv v klobouku a kabátě až po zem, vyšetřující vraždy v temných koutech futuristického města, ale také kočičí mafie i reference na nepřeberné množství popkultury – toho všeho se ve hře dočkáte. A celou nádheru pak podtrhuje soundtrack plný libozvučných synťáků.

Počkat, jedna z věcí tam nějak nesedí, že? Ta kočičí mafie tam ale není náhodou. Kromě postaršího a patřičně nevrlého detektiva Mr. Mista si totiž zahrajete i za jeho věrného parťáka Williama – černého kocoura, se kterým je vyšetřování hned jednodušší. Pomocí všemožných skenerů a pozorného průzkumu prostředí musíte najít stopy a jiné indicie, ze kterých následně vyvodíte výsledek.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=-8bgkWHKPUc” /]

Nebude to ale tak lehké, jak se na první pohled zdá. To by mohl toho detektiva dělat každý. Celé vyšetřování je jedna velká hádanka, skládající se z vícero menších puzzlů. Nejprve musíte důkladně zkontrolovat tělo, poté zjistit, odkud se vzalo, a pečlivě zkontrolovat každé zákoutí. Následuje už jen jedna poslední obtížnější hádanka, v níž vše spojíte dohromady a odměnou vám je projekce událostí ve stylu detektivního režimu ve Batman hrách.

Dobrých noirových detektivek s kyberpunkovou tématikou je žalostně málo. Tales of the Neon Sea by tak mohl důstojně rozšířit nepočetné řady tohoto subžánru ještě letos na PC. Přesnější datum vydání zatím nemáme. Také bychom se měli hry dočkat na konzolích, ale ani zde nám vývojáři nesdělili konkrétní platformy.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=OieOvVawbgw” /]

Source :
Vlastní
X