Domů » Články » Herní novinky » Sonic, Shadow i Rouge bok po boku. Team Sonic Racing otestuje vašeho týmového ducha

Sonic, Shadow i Rouge bok po boku. Team Sonic Racing otestuje vašeho týmového ducha

Sonicovi už se nechtělo sprintovat po svých

Jakoby ten modrý ježek nebyl již dost rychlý. Teď ještě nasedl do ultra-rychlých kár a uhání po světe spolu se svými přáteli a nepřáteli. I my jsme na letošním Gamescomu skončili za volanty v nové závodní hře Team Sonic Racing, která se nebojí vyzvat na duel zavedenou sérii Mario Kart.

Ve výstižně nazvané kampani Team Adventure se budete pohybovat po mapě světa a zazávodíte si na 21 tratích v sedmi různých zónách. Ty jsou inspirované světy z několika Sonic titulů, sahajíc až po starého Sonica 3 z roku 1994. Kromě kampaně se také dočkáme standardních módů Grand Prix, exhibition a time-trial. Pamětníky jistě potěší i množství easter eggů a jiných referencí.

Důraz na týmovost je zde znát, a proto ve většině módů můžete závodit ve čtyřech hráčích ve split-screenu, dvanácti online nebo dokonce kombinovaně split-screen i online, za což jsme nesmírně vděční. Team Adventure režim je také plně kooperativní a můžete ho zdolávat se dvěma spoluzávodníky. Pokud radši jezdíte sólo, protivníci jsou samozřejmě nahrazeni počítačem. Celý gameplay a herní mechaniky se ale točí okolo týmů, čili byla by prostě škoda si Team Sonic Racing nezahrát s přáteli.

První z věcí, které si hned všimnete, je řazení závodníku v tabulce. Nejsou tam vypisováni individuální závodníci, ale rovnou celé týmy, co hodně ovlivňuje váš styl hraní. Nestačí vám jen se divoce hnát za prvním místem, ale během celého závodu musíte svému týmu vypomáhat, sehrát se s parťáky a tlačit je na přední pozice. Pomůžete jim vícero způsoby.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=5ta9xbycx0s” /]

Driftovaní pro boost je v arkádových závodech taková klasika, salta a triky ve vzduchu také známe. Proto jsou tu rovnou dvě novinky zaměřené speciálně na týmovou hru. Například první hráč z vašeho týmu za sebou vždy nechává výraznou zlatou stopu, kterou se rozhodně vyplatí následovat, jelikož přidává bonus k rychlosti. Druhá specialita se týká nárazů a zpomalení – vaši parťáci po tvrdších srážkách vás mohou mírně postrčit a tím vám aktivovat výrazný boost.

Z power-upů se vrací staré známé finty jako klasické bomby, rakety či blesky, ani ty se ovšem neobejdou bez novinek. Kromě toho, že je můžete střelit buďto před i za sebe, je nyní sdílíte s vašim týmem. Když se vám power-up nehodí nebo vidíte, že jeden z vašich parťáku zaostává, jednoduše mu power-up můžete přihodit do arzenálu. Power-up se tím automaticky i vylepší a může hodně ovlivnit postavení vašeho týmu v řebříčku.

Team Sonic Racing mě velice příjemně překvapil. Zpočátku se mi sice zdál hodně pomalý, ale jak jsem se postupně začal sžívat s ovládáním a jednotlivými mechanikami, opak se stal pravdou. Původně jsem očekával klona Mario Kart v Sonic univerzu, ale po půlhodině hraní dema můžu upřímně říct, že ke konci jsem se bavil více jak při Mario Kart 8.

Team Sonic Racing vychází tuto zimu na všechny čtyři hlavní platformy – PC, PS4, Xbox One a Nintendo Switch. Přesnější datum vydání ještě nebyl určen, můžeme tedy jen netrpělivě čekat na Ježíška.

Čtěte také: Akce bez pauzy. V Serious Sam 4: Planet Badass kosíme armádu emzáků z motorky i kombajnu

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=765jJE7HjUA” /]

Source :

Vlastní

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X