Tekken 7 odstraní klokana-boxera kvůli virálnímu videu. Bál se reakce ochránců zvířat

Avšak medvěd je očividně OK...

Ochránci zvířat s organizací PETA v čele se dokáží naštvat téměř nad čímkoliv. Není to tak dlouho, co protestovali nad kožešinami z Warhammeru nebo dojením v 1-2 Switch. Japonci se asi nechtějí s jejich hněvem moc potýkat, Tekken 7 proto radši preventivně přišel o hratelnou postavu ve své západní verzi.

Již od roku 1995 je v sérii Tekken možné hrát za geneticky upraveného klokany. Veselá rodinka boxujících vačnatců se pravidelně účastní bojových turnajů společně s lidmi, nadpřirozenými postavami a velociraptory. Sedmý díl bohužel vynechají.

Tekken 7 v Japonsku sice vyšel před dvěma lety, cestu na západní trh si našel až teď. Po nedávném virálním videu, ve kterém Australan zachránil svého psa praštěním klokana do obličeje, vydavatel Bandai Namco ale změnil své plány.

„Aktivistů je v posledních letech čím dál více. Lidé si ve velkém stěžovali, že muž ve videu udeřil klokana. Kdyby se ovšem dozvěděli, že jde v naší hře udeřit klokana, asi by se následně ozvali s ostrou kritikou,“ řekl výkonný producent Katsuhiro Harada. Později na twitteru dodal, že to bylo jejich vlastní rozhodnutí a PETA je v tomto případě ani nekontaktovala.

Roger Jr. tak opustí 38 dalších spolubojovníků, které u nás Tekken 7 nabídne. Zajímavé je, že medvěd Kuma je považován za dostatečně silného a ve hře zůstane. Z našeho pohledu se ale jedná o úplnou hloupost. I ti velcí chlupatí medvědi mají city!

Čtěte také: Ochránci zvířat si stěžují na 1-2 Switch. Nelíbí se jim „dojící“ minihra

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.