Telltale Games dělají na hře z prostředí Minecraftu(3 minuty čtení)

Začalo to The Walking Dead, které se inspirovalo v komixu a seriálu. Následoval The Wolf Among Us, který bral inspiraci v komixu taktéž. Nedávno Telltale Games vydali Game of Thrones: Iron from Ice, které se nachází v martinovském univerzu a nakonec nesmíme opomenout i Tales from the Borderlands, které se jako první naplno vrhá do příběhu z Borderlands. Nyní si ovšem vyzkoušíme interaktivní adventuru z prostředí Minecraftu. 

Popravdě řečeno, nedokážeme si představit, co z tohoto tématu vývojáři dokážou vykřesat. Pravda je však taková, že žádná z výše vyjmenovaných her zatím nebyla příběhový propadák. Druhý neoddiskutovatelný fakt ale tvrdí, že Telltale Games mohli vždy stavět na určitém základu, který šlo dále rozvíjet. 

Na druhou stranu, díky tomu se Telltale otevírá poměrně velká šance pro to, aby si šla svojí vlastní cestou, byť v již zavedeném univerzu. A otevřený svět Minecraftu přímo vybízí k všemožným interpretacím a tvoření vlastních příběhů. 

Na tvorbě samotného příběhu se budou podílet jak Telltale Games, tak i Mojang. Velké slovo ovšem dostane i samotná komunita, která by měla být, alespoň podle tiskové zprávy, zdrojem příběhů z kostkovaného světa. Zároveň však Telltale dává důrazně najevo, že se nebude jednat o žádné oficiální příběhové pozadí, které vám představí historii postavy Steva či minecraftovskou mytologii. 

Minecraft: Story Mode bude po vzoru všech ostatních her od Telltale vydáván epizodicky. První epizody bychom se měli dočkat někdy během příštího roku. Pro více informací včetně všemi probírané otázky, zda se bude příští rok vydávat i Minecraft 2, si můžete proklikat oficiální aplikaci Info Quest II

Ať se nám to líbí nebo ne, zdá se, že Minecraft budeme muset přijmout jako neoddělitelnou součást současné popkultury. Krom této nadstavby byl totiž letos ohlášen i film z prostředí Minecraftu, za kterým bude stát stejný producent jako za Lego Movie. Úbytek hráčů Minecraftu, který byl prognostikován na začátku letošního roku, se taktéž nekonal a to ani navzdory prodeji celého Mojang studia Microsoftu. 

Profilový obrázek
Individuum s oblibou v indie hrách jakéhokoliv žánru. Dobrý příběh vykompenzuje chyby v hratelnosti.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na