Domů » Články » Telltale Games jsou zpět, akorát pod jiným vedením

Telltale Games jsou zpět, akorát pod jiným vedením

Pro spousty z nás bylo neuvěřitelným šokem oznámení druhého dílu The Wolf Among Us na předávání cen The Game Awards. Ani ne tak z důvodů samotné hry, jako spíše kvůli resurekci oblíbeného studia, které je známé především pro svoje veleúspěšné point-and-click adventury.

Společnost LCG Entertainment, kterou vedou již ostřílení veteráni Jamie Ottilie a Brian Waddle, oficiálně odkoupila štěstím zapomenuté studio Telltale Games i s jeho ikonickým jménem a několika licencovanými tituly. Nové sídlo studia se bude nacházet v kalifornském Malibu. Dobrou zprávou je dozajista i to, že studio přijalo značnou část lidí z původního týmu zpět pod svá křídla, což potvrdila i Telltale vývojářka Emily Grace Buck na svém Twitteru. Ne všichni však měli to štěstí. Nové vedení totiž oznámilo, že na následujících několik měsíců budou držet počet zaměstnanců v nízkých číslech.

Odkoupením výše zmíněných licencí se studiu dostává možnosti pracovat s takovými herními tituly, jako například The Wolf Among Us nebo Batman. Část her, které byly ve vlastnictví původního vedení Telltale, se opět vrací na trh, z něhož byly na určitých distribučních sítích staženy. Co se týče ostatních titulů, spousta z nich si našla cestu zpět ke svým právoplatným majitelům. Práva na Stranger Things jsou opět pouze v náručí Netflixu a Skybound si stáhl zpět populární sérii The Walking Dead. Co se týče titulů Tales From The Borderlands, Guardians Of The Galaxy a Minecraft: Story Mode, nepadlo žádné oficiální vyjádření. Musíme tak se zaťatými pěstmi vyčkávat, jak se vedení staronového Telltale vyjádří.

Source :
Václav Brixí
Written by
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X