Domů » Články » Herní novinky » Studio Telltale propustilo čtvrtinu svých zaměstnanců. Vývoj oznámených her to neovlivní

Studio Telltale propustilo čtvrtinu svých zaměstnanců. Vývoj oznámených her to neovlivní

Chtějí lepší hry a menší týmy

Herní vývoj rozhodně není nejstabilnějším odvětvím, co se stálého zaměstnání týče. Pokud zrovna nepracujete na vlastní pěst, můžete o své místo přijít téměř z ničeho nic. A je jedno, jestli je na vině změna na trhu nebo „jen“ restrukturalizace jako v případě studia Telltale.

Tvůrci oblíbených adventur totiž nedávno prošli podstatnými změnami. O své místo ve studiu přišlo 90 vývojářů. což je 25 % z původního počtu. Celá čtvrtina zaměstnanců sice zní jako hrozivá situace, podle CEO Peta Hawleyho to ale vývoj oznámených titulů nijak neovlivní.

„Náš průmysl se v posledních několika letech neuvěřitelně proměnil. Tato skutečnost, se kterou se budeme muset vypořádat, od nás vyžaduje, abychom přeorientovali naši tvorbu na menší a lepší hry s menšími týmy,“ řekl Hawley.

Jednoznačné vysvětlení, proč tolik vývojářů muselo odejít, už Hawley neudal. Nejpravděpodobněji Telltale po úspěchu The Walking Dead a Wolf Among Us najalo více vývojářů, než potřebovalo, a nyní své počty skrouhlo na rozumnější počet.

Čtěte také: Nečekaná aliance. Intel spojil síly s AMD, společně představí novou řadu Core čipů

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=hXRbi8Elxx0″ /]

Source :

pcgamer.com

X