Domů » Články » Herní novinky » Telltale prozradili informace o adoptovaném Borderlands

Telltale prozradili informace o adoptovaném Borderlands

Na festivalu SXSW se o minulém víkendu sešli předáci z Telltale i Gearboxu a vypustili do éteru pár nových informací o chystaném Tales from the Bordelands. Hra navazuje na úspěšný dvoudílný mix FPS s RPG a bude se proto odehrávat na hráčům známé Pandoře, výchozí planetě pro celou sérii.

Tentokrát nám ale nespadne do rukou osud chrabrých Vault Hunterů, ale antihrdinské duo v podání podvodnice Fiony a zaměstnance Hyperionu, Rhyse. Oba dva mají společnou touhu po penězích a určité pokleslejší morální zásady, alespoň na naše zemské, nikoliv pandorské poměry.

Hlavní prvek vyprávění, odlišující hru od ostatních titulů, vystihuje heslo „Two Sides to Every Story,“ neboli „dvě strany pro každý příběh. V praxi to znamená, že obě postavy budou vyprávět retrospektivně stejnou událost, ale každý si ho trochu poupraví k obrazu svému. A jelikož my, hráči budeme muset odehrát vyprávěné události, bude každá herní sekvence disponovat dvojím provedením.

Kreslené zpracování jako by z oka vypadlo původním Borderlands a autoři chtějí stejného cíle dosáhnout i co se týče atmosféry. Oproti nyní vycházejícím sériím The Walking Dead a The Wolf Among Us se Tales from the Borderlands ponesou v mnohem humornějším duchu. Hlavní dva protagonisté a ostatně i celá mechanika Telltale her přímo vybízí k ostrým dialogům, manipulování s postavami a zabředávání do vlastních lží a polopravd.

Mimo slovních přestřelek nabídne hra i opravdové střílení, nicméně místo systému z Borderlands spíš očekávejme mechanismy z The Walking Dead. Novou, civilnější tvář Pandory bychom měli začít objevovat ještě tento rok.

X