Domů » The Awesome Adventures of Captain Spirit » The Awesome Adventures of Captain Spirit Recenze

The Awesome Adventures of Captain Spirit Recenze

Vyrůstat v době superhrdinů je pro děti darem z nebes. Jejich představivost si s plejádou bojovníků ve spandexu může hrát od rána do večera. Stejně to viděli francouzští vývojáři ze studia Dontnod a překvapivě nám naservírovali bezplatnou jednohubku The Awesome Adventures of Captain Spirit, aby nás rozmlsali na září, kdy se dočkáme první epizody Life is Strange 2.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=NHu-MivPC4c” /]


Life is Strange: Age of Mentroid

Doslovným hlavním hrdinou je mladý Chris Eriksen, který se den před Vánoci přestrojí za své alter ego Captaina Spirita. Jeho život není úplně ideální, žije sám s věčně opilým otcem a jejich finanční situace má k té perfektní také daleko, obzvlášť po tragickém úmrtí své matky. Chris proto utíká do svého vlastního světa plného padouchů a chrabrých hrdinů.

I tentokrát jde o atmosférickou jízdu plnou indie muziky a krásných záběrů zasněženého koutku Oregonu. Díky Chrisově představivosti mohli vývojáři naservírovat psychedelické, ale vizuálně zajímavé momenty. Hlavně výlet na planetu podlého padoucha Mentroida nebo souboj s vodní příšerou příjemně překvapí.

Bohužel příběh není úplně perfektní. Pokud vám nesedl styl z předchozích dvou her, ani tentokrát se moc velké změny nedočkáte. Postavy opět nejsou vyloženě černobílé a například Chrisův táta se i přes svůj problém s alkoholem snaží starat o svého syna. Avšak občas scénář vyloženě tlačí do nastavovaných nepříjemných situací a může tím působit příliš uměle.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=sqHyTeA59-8″ /]


Výborně padnoucí spandex

Captain Spirit sérii neposouvá jen příběh, upgradu se dočkala i technická stránka. Vývojáři přesedlali na Unreal Engine 4 a v porovnání s původní hrou jde o znatelný rozdíl. Nová technika si s výraznou stylizací perfektně rozumí a hlavně při cutscénách dokáže vylepšené nasvícení zazářit.

Stejné péče se dočkaly také animace, především přechody mezi akcemi a volným pohybem působí uvolněně a Chrisovi pohyby jsou díky tomu přirozené. Zato mimika postav je stále prkenná a jako jediná tím ruší celkový dojem. Během dvouhodinové epizody sice Chris potká jen pár postav, všichni bohužel své svaly na obličeji moc neprocvičí.

Celkově je ale The Awesome Adventures of Captain Spirit skvělý přechod mezi prvním Life is Strange a letošním nástupcem. Plynule spojuje oba příběhy, i když o Max a Chloe nepadne ani zmínka a k další sérii přijdou náznaky až na konci. Pokud jste fanoušky původní hry a prequelu Before the Storm, rozhodně vás Captain Spirit potěší, a to nejen svou cenovkou.

The Awesome Adventures of Captain Spirit slouží jako jednohubka, se kterou nás vývojáři zvou na druhou sérii jejich teenagerského dramatu. Atmosféra i příběh se drží standardu nastaveného v Life is Strange a spíše hra inovuje v technickém pohledu. Pokud máte dvě hodiny volného času, rozhodně bezplatnou epizodu vyzkoušejte.

Patrik Dvořáček
Written by
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.
X
X