Domů » Články » Herní novinky » The Culling 2 mizí po pár dnech z obchodů. Vývojáři se vrací k prvnímu dílu, bude F2P

The Culling 2 mizí po pár dnech z obchodů. Vývojáři se vrací k prvnímu dílu, bude F2P

Vývojáře přešlap velmi mrzí. Aby ne

Minulý týden jsme informovali o mamutím neúspěchu The Culling 2. Vývojáři ze studia Xaviant si opožděně sypou popel na hlavu a vydali video, v němž nastiňují další plány. The Culling 2 neplánují opravit, naopak hru stáhli ze Steamu i dalších obchodů a raději obnovují práce na prvním díle.

Fanoušky a podporovatele prvního dílu nepotěšilo, když autoři ze studia Xaviant ukončili podporu původního The Culling na úkor vývoje pokračování. Nyní se ale právě pomocí zazděné původní hry možná budou moct vykoupit z průšvihu, který sami uhnětli.

Jak oznámil vedoucí studia Josh van Veld v krátkém videoblogu, v reakci na nespokojené hráčstvo stahují The Culling 2 ze všech obchodů. Zákazníci by měli v nejbližších dnech dostat své peníze zpět. Pro připomenutí dodáváme, že nepovedený battle royale chvilku po vydání hrálo sotva 10 lidí a recenze na Steamu rozhodně nepřekypovaly chválou. Omluvné video můžete zhlédnout níže.

Vývojáři učinili i další kroky, které potěší především majitele původního dílů – na separátních serverech spustili The Culling: Day 1 Reference. Pod tímto názvem se skrývá ta samá verze hry, která se objevila v roce 2016 v předběžném přístupu. „Zatímco budeme pokračovat ve vývoji, tento build zůstane online a bude sloužit jako referenční bod pro nás, abychom nesešli z cesty.“

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=24rR69Ygn20″ title=”A Message From Xaviant” description=”The Culling ” /]


Referenční verzi hry majitelé The Culling uvidí jako samostatnou aplikaci ve své Steam knihovně. Nutno dodat, že Day 1 Reference nefunguje na Xboxu One právě z důvodu, že se jedná o early access verzi, která byla exkluzivní pro PC.

Zatímco budou (podle reakcí na sociálních sítích spokojení) hráči bojovat o přežití na referenčních serverech, vývojáři zapracují na opětovném spuštění plně aktualizované verze hry. Ta bude vydána odděleně od všech dosavadních Cullingů, a to ve formě free to play. Podpora skrze pravidelné aktualizace je dle slov autorů samozřejmostí.

Je vidět, že autory chyba ve formě The Culling 2 opravdu mrzí, a dělají vše pro to, aby byli fanoušci původní hry spokojení. „Víme, že jsme jako studio udělali pořádné chyby, ale ještě nejsme připravení se vzdát. Všichni z nás chtějí šanci to napravit a ukázat, že jsme jenom dobrá parta lidí, která spolu ráda dělá hry. Přinejmenším vám můžeme dát novou šanci si užít The Culling tak, jak to bylo zamýšleno.“

Kompletní vyjádření vývojářů najdete zde. Uvidíme, jak se The Culling povede dál. Pokud ale v Xaviantu udrží nově nastavený směr, nemuselo by to dopadnout špatné, přestože prozřeli možná až příliš pozdě.

Čtěte také: Na Amazonu se prodávaly podezřele levné hry. Šlo o upravené instalačky z GOG

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=MMzmazqaP0M” /]

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X