Domů » Články » Herní novinky » SOUHRN: Sbohem, zimo. Do Washingtonu zasazený The Division 2 se chce poučit z chyb předchůdce

SOUHRN: Sbohem, zimo. Do Washingtonu zasazený The Division 2 se chce poučit z chyb předchůdce(4 minuty čtení)

Hra kupodivu nebude mít battle royale

S obrovským hypem vypuštěný první Tom Clancy’s The Division zdaleka nenaplnil očekávání fanoušků. Díky příkladné podpoře po vydání ze strany Ubisoftu si ale hra jakž takž napravila reputaci a hlavně se jí povedlo vybudovat celkem velkou a věrnou komunitu. To ukázalo Ubisoftu, že případné pokračování není tak úplně zcestný nápad. A tak je tu The Division 2, který na E3 2018 předvedl, jaké novinky přinese.

Ač The Division 2 stále běží na enginu Snowdrop, sníh ve hře nenajdete. Odehrává se totiž šest měsíců po událostech prvního dílu, a to v hlavním městě USA – Washingtonu D.C. Svět by měl působit mnohem otevřeněji, neboť nabídne méně výškových budov ve prospěch otevřených ploch, stejně jako tomu konec konců je i ve skutečnosti. Navíc díky časovému skoku uvidíme zeleň, která si pomalu bere své teritorium nazpět. Mapa druhého dílu kooperační third-person střílečky samozřejmě bude o něco větší, a to zhruba o 20 %.

Zápletka hry je poměrně jednoduchá. Zatímco první The Division se odehrával těsně po vypuknutí nákazy způsobené otrávenými bankovkami, v díle druhém už se obyvatelé Spojených států začínají pomalu vzpamatovávat. Opevněný a izolovaný Washington D.C. ovládla skupina dobře vyzbrojených extrémistů a agenti Divize jsou jediní, kteří dokážou město získat zpátky. Vaším nepřekvapivým úkolem tak bude vést odboj.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=KqVK0xFZNMM” /]


Hratelnost alespoň podle gameplaye z letošní E3 zůstává stejná. Hráči ale dostanou k dispozici několik nových hraček. Loňský Prey připomene pěnová zbraň, z jejíhož načechraného produktu osvobodíte spoluhráče několika dobře mířenými ranami. Kromě pěnometu nabídne hra i chemomet. Ten vypouští výbušný plyn, kyselinu nebo léčící nanoboty.

Dále je tu inteligentní mina, která se sama přibližuje k nejbližšímu nepříteli a… no, exploduje. Ze sesterského Watch Dogs 2 si pak studio Massive vypůjčilo útočný dron, který umí upouštět ze vzduchu spoustu smrtících předmětů. Kdyby jeden dron nestačil, stačí použít Wasp Hive, který vystřelí hejno maličkých dronů., které údajně poslouží například proti obrněným bossům.

Tyto pomocné hračky jsou sice hezké, ale co běžné zbraně? Zatím se nezná jejich počet ve hře, vývojáři se ale podělili o novinku, která se nástrojů americké demokracie úzce týká – tzv. zbraňové specializace. Odemknou se po dosažení levelu 30 a jsou tři: Survivalist využije kuši a zákeřné pasti, Demolitionist granátomet a Sharpshooter zase odstřelovací pušky. Tyto specializace budete moct dále rozvinout v endgame misích, které by měly být zatím nejtěžší v sérii.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=sli7AbX2bEk” /]


Hlavními problémy prvního dílu byla oproti trailerům citelně downgradovaná grafika, nedostatek obsahu a špatně zvládnutá technická stránka multiplayeru. Soudě dle zveřejněného gameplaye hra nevypadá přehnaně skvěle, takže by tak mohla i do vydání vydržet. A co se serverů týče, Ubisoft se poslední dobou docela snaží, čili naděje tu je.

Posledním pomyslným boxíkem úspěchu k odškrtnutí je tak dostatek obsahu za 60 eur. Rozhodně má dvojka co dělat, neboť první díl během dvou let značně nakynul, a potřebuje tak nabídnout minimálně tu samou nálož aktivit.

Ubisoft zatím neuvedl přesný seznam typů misí, které budete ve hře moci plnit. Potvrzeny jsou zatím endgame raidy, ty tentokrát zaměstnají až 8 hráčů najednou. V nějaké podobě se vrátí i PvP aréna, jak moc bude podobná Dark Zone, ale není jisté.

Celkem jsou v plánu tři epizody, které se objeví jednou za tři měsíce. O co půjde a jak macaté to bude, se máme dozvědět v následujících měsících. The Division 2 vychází 15. března 2019, přičemž Ubosoft klasicky chystá hratelnou betaverzi. Datum jejího spuštění neznáme, už teď se do ní můžete přihlásit na stránkách hry. Další novinky z letošní E3 najdete na naší speciální stránce.

Čtěte také: HRA ZDARMA – Přidejte si do Steam knihovny adventuru The Awesome Adventures of Captain Spirit!

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=e7P5m9DPtZo” /]

Source :
Tisková konference Ubisoftu, TomClancy-thedivision.ubisoft.com
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X