Domů » Články » The Elder Scrolls: Blades chce být plnohodnotným mobilním RPG. Ovládání i grafiku má na jedničku

The Elder Scrolls: Blades chce být plnohodnotným mobilním RPG. Ovládání i grafiku má na jedničku

Co si budeme nalhávat, The Elder Scrolls VI je ještě proklatě daleko a v nejbližší době o něm nejspíše jen tak neuslyšíme. Čekání by nám tak možná mohl zkrátit mobilní The Elder Scrolls: Blades, který jsme si vyzkoušeli na letošním Gamesomu. Nutno uznat, že nás v některých věcech překvapil.

Ve hře se chopíte role jednoho z elitních členů Blades, který se vydá zachránit své rodné město a následně se o něj starat. Prosperita ani bohatství samozřejmě nepřijdou jen tak, tudíž vám nezbyde nic jiného než prolézat dungeony, plnit questy a v neposlední řadě masakrovat obludy, které se vám postaví do cesty.

První věc, ze které nám na chvilku spadla čelist, byla grafická stránka. Ta se vývojářům rozhodně povedla a vše běželo na iPhonu X bez jediného zaškobrtnutí, načítání jednotlivých misí bylo rovněž velice rychlé. K dispozici jsme měli dva krátké průchody – lokaci v lesíku a katakombách – na kterých jsme si vyzkoušeli i dlouho diskutovaný soubojový systém.

Jakmile jsme se přiblížili k nepříteli, hra nás před něj automaticky postavila a šlo se na frenetické klikání a swipování po displeji. Souboje probíhaly v reálném čase a během nich jsme se museli aktivně krýt štítem a tu a tam provést rychlý výpad mečem na nekrytá místa. Po úspěšném zamordování protivníka z něj vypadly mince a drahokamy, které nejspíše poslouží jako měna pro vylepšování městečka a výbavy.

Samotné ovládání bylo překvapivě plynulé. Svou postavu můžete dát do pohybu kliknutím na cestu na displeji nebo použitím dvou neviditelných joysticků v rozích telefonu. Tohle schéma platí, pokud hrajete s mobilem otočeným na šířku, portrétový režim vám pak dovolí ovládat postavu jediným prstem. A ani se nemusíte hrabat v nastavení, stačí telefon otočit – jednoduché, funkční a intuitivní.

Na iPhonu X běžela hra sice naprosto bez problémů a plynule, jak na tom ale budou ostatní telefony, si netroufám odhadnout. Jelikož The Elder Scrolls: Blades míří i na velké platformy, zřejmě nebudou vývojáři šetřit na velikosti obsahu, což může být u některých uživatelů docela problém.

The Elder Scrolls: Blades toho samozřejmě nabídnou více, od managementu městečka po PvP souboje v arénách, ani jedno už jsme si vyzkoušet nemohli. Tak až v plné verzi, která by měla dorazit tento podzim na iOS a Android. Hra by se měla objevit také na PC, XONE, PS4 a Nintendo Switch. Pokud byste se chtěli dostat do testovací seance, můžete zkusit štěstí na stránkách hry.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=o2aB-ZgUYcs” /]

Source :

Vlastní

X