The Executioner: První kapitola temného RPG míří na Steam(2 minuty čtení)

Chybí vám ve hrách mučení? Lesser Evil Games přináší titul The Executioner, ve kterém si ho užijete dosyta. Dokážete se ale vyrovnat s následky svých činů a nezbláznit se z toho?

Příběh plný morálních dilemat se odehrává ve středověku, kde zastáváte funkci kata, mezi jehož pracovní povinnosti patří také vyslýchání vězňů. Co se odehrává v hlavě člověka, který se živí tím, že brutálně mučí lidi? Hráči budou vyšetřovat, sbírat informace a dělat vše, aby dostali podepsané doznání.

Jak je vidět z videí a screenshotů, gameplay i příběh hry je většinou vyprávěn pomocí textu a obrázků. To bude nejspíš důvod, proč vývojáři na Kickstarteru dokázali vybrat asi jen třicet procent z cílové částky. Textové hry jsou prostě pro specifické publikum.

Nejvíce času samozřejmě strávíte ve výslechové místnosti, kde máte 12 hodin na to, abyste z vězně dostali přiznání. Své oběti můžete ublížit jak fyzicky, tak i psychicky. Jak moc jste úspěšní vám ukážou indikátory stavu vyslýchaného. Hráči mají na výběr z různých mučících technik – mimo jiné topení, zarážení třísek pod nehty, hlad a žízeň. Ti sadističtější se mohou rovnou uchýlit k oslepení nebo amputaci končetin. Svými činy ovlivňujete i svět kolem sebe. Budete podporovat korunu nebo se dáte na okultní vědy a obchod s těly na černém trhu? Ve hře je i psychický stav vaší postavy a narůstající šílenství.

První kapitola příběhu vyjde už 17. července na Steamu.

Tereza Chvostová
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.