Domů » Články » Herní novinky » The Executioner: První kapitola temného RPG míří na Steam

The Executioner: První kapitola temného RPG míří na Steam

Chybí vám ve hrách mučení? Lesser Evil Games přináší titul The Executioner, ve kterém si ho užijete dosyta. Dokážete se ale vyrovnat s následky svých činů a nezbláznit se z toho?

Příběh plný morálních dilemat se odehrává ve středověku, kde zastáváte funkci kata, mezi jehož pracovní povinnosti patří také vyslýchání vězňů. Co se odehrává v hlavě člověka, který se živí tím, že brutálně mučí lidi? Hráči budou vyšetřovat, sbírat informace a dělat vše, aby dostali podepsané doznání.

Jak je vidět z videí a screenshotů, gameplay i příběh hry je většinou vyprávěn pomocí textu a obrázků. To bude nejspíš důvod, proč vývojáři na Kickstarteru dokázali vybrat asi jen třicet procent z cílové částky. Textové hry jsou prostě pro specifické publikum.

Nejvíce času samozřejmě strávíte ve výslechové místnosti, kde máte 12 hodin na to, abyste z vězně dostali přiznání. Své oběti můžete ublížit jak fyzicky, tak i psychicky. Jak moc jste úspěšní vám ukážou indikátory stavu vyslýchaného. Hráči mají na výběr z různých mučících technik – mimo jiné topení, zarážení třísek pod nehty, hlad a žízeň. Ti sadističtější se mohou rovnou uchýlit k oslepení nebo amputaci končetin. Svými činy ovlivňujete i svět kolem sebe. Budete podporovat korunu nebo se dáte na okultní vědy a obchod s těly na černém trhu? Ve hře je i psychický stav vaší postavy a narůstající šílenství.

První kapitola příběhu vyjde už 17. července na Steamu.