The Forest po čtyřech letech opustil early access. Vyjde i na PS4 a virtuální realitu

No vidíš, DayZ, jde to

The Forest je jedním z mála titulů, které se dokázaly dlouhodobě prosadit během boomu survival her. V rámci předběžného přístupu byl vypuštěn do světa v květnu 2014, tedy před čtyřmi lety. Za tu dobu si výtvor studia Endnight Games stihl vybudovat věrnou komunitu fanoušků, kterou rozhodně potěší fakt, že vydáním plné verze vývoj úplně nekončí.

V jádru nabízí The Forest typický survival zážitek – po pádu letadla sbíráte suroviny, budujete si obydlí a připravujete se na nástrahy divočiny. Teprve v noci však hra nabírá plné obrátky, kdy jsou domorodí mutanti nejagresivnější a váš boj o poznání nejnáročnější. Za těch pár let se hra dočkala série aktualizací, nyní se konečně zbavila okovů předběžného přístupu.

„Byla to šílená jízda, umožněná jen díky hráčům, kteří nás ty čtyři roky podporovali,“ vyjádřila se na komunitní stránce hry na Steamu Anna Terekhovová, spoluzakladatelka studia Endnight a tvůrkyně speciálních efektů. Dále uvedla, že nová verze hry obsahuje mnoho vylepšení, mimo jiné přepracovaný endgame a alternativní konec. Nově si můžete také vyrobit zateplený oblek.

Mezi plánovanými vylepšeními máme očekávat jak záplaty na problémy v plné verzi, tak i konečně pořádnou ochranu proti cheatování v multiplayerové části hry. Vývojáři také oznámili, že The Forest vyjde pro VR zařízení 22. května. Kromě plné hry samotné obsáhne 3D inventář a pohybové ovládání kácení stromů. Někdy v průběhu roku má titul dorazit i na PS4 a sundá tak nálepku PC exkluzivity.

Čtěte také: Techland získal zpět práva na westernový Call of Juarez. Znovu vydává Gunslingera

Zdroj:

VG247

Ondřej Pešek
Maloměstský geek, hráč a britpoper. Studuje na gymnáziu, moc se ale nepřetrhne. Místo toho raději dělá to, co geekové a hráči běžně dělávají, a následně o tom píše veřejně na internetu.