Domů » Články » Herní novinky » Nevinná Ellie, podřezávání hrdel i nečekaná romance. Podívejte se na trailer k The Last of Us Part 2

Nevinná Ellie, podřezávání hrdel i nečekaná romance. Podívejte se na trailer k The Last of Us Part 2

Druhý díl kritiky i hráčskou obcí do nebes vynášeného The The Last of Us exkluzivně zavařil mechaniky Playstationu 3 přesně před 5 lety. Zatímco první představení oficiálního pokračování si Sony odbylo v rámci konference E3 už předloni, nyní jsme dostali nový, nablýskaný trailer s více než desetiminutovou stopáží, v němž není nouze o krvavou akci i intimní pasáže.

Veteráni z prvního dílu jistě ocení tvář Ellie, která z třináctiletého sidekicka vyrostla po šesti letech v hlavní protagonistku hry. Asociální devatenáctiletá Elle se ve druhém díle těžko dostává do víru zábavy na tanečním parketu a s kapkou žárlivosti sleduje svou kamarádku (a zřejmě novou partnerku) Dinu.

Uvolněná atmosféra, alkohol, hudba, tanec a polibky filmového traileru se rázem mění v ukázku stealth gameplaye. Video ve své cinematic části na několika desítkách vteřin cloumá s emocemi diváka, zatímco jeho druhá část prezentuje drsnost světa za gamepadem. A jde opravdu o krutý boj o přežití. Jestli nějaká hra nemá problém s představením násilí a brutálnosti, je to právě The Last of Us Part 2. Krve, vnitřností a potu bylo v celém traileru až až.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=btmN-bWwv0A” /]


Ellie se za těch několik let stihla naučit pár šikovných triků. Rychle využívá měnící se okolí k zmizení před zraky nepřátel i k jejich zranění, třeba hozením lahve do ksichtu. Jelikož několik let prežívání v postapokalyptické divočině vytrénuje svaly lépe než neomezená permanentka do posilovny, nebojí se Ellie nyní vzít i protivníky jako živé štíty.

To, že od prvního dílu uplynul nějaký pátek, nevidíte jen na samotná Ellie. Umělá inteligence nepřátel poskočila – zejména v oblasti pátrání – a naučila se používat také luk a šípy, což Ellie drasticky pocítí na vlastní kůži. Šlo sice pouze o trailer, i tak u nás vzbudil zdárný dojem, že tentokrát bude akce o něco svižnější. Zároveň se ale veteráni prvního dílu budou moci spolehnout na dobře známý interface včetně ikon a dalších ukazatelů.

Zhruba desetiminutová prezentace nejenže ukázala souboj s několika lidskými protivníky i bossem, ale také vznesla některé otázky. Proč je v dosavadních ukázkách tak spoře nakažených? Kde jsou postavy z jedničky? Kam se poděl Joel? A co sakra hrdinové dělali celou tu dobu, co jsme o nich neslyšeli? A kdy už to konečně vyjde?

Na odpovědi si budeme muset ještě nějakou chvilku počkat. Jistotou zůstává informace, že The Last of Us Part 2 z dílen Naughty Dog vyjde exkluzivně na PS4. Veškeré novinky z letošní E3 najdete na naší speciální stránce.

Čtěte také: The Quiet Man je hra od tvůrců původního Prey. Hlavní hrdina bude hluchý

Source :
Tisková konference Sony

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X