Domů » Články » Filmy a seriály » Seriálové tipy » The Man in the High Castle

The Man in the High Castle(4 minuty čtení)

Dnešní tip si užijí hlavně milovníci alternativní historie. Jak by svět vypadal, kdyby válku vyhrálo nacistické Německo a Japonsko? A co jsou zač ty záhadné filmy, které všichni tak neúnavně hledají?

Kdyby se děj seriálu odehrával v naší realitě, napsala bych, že se odehrává v USA. Jenže ne v tomto případě. Po vítězství si Třetí Říše a Japonské Císařství rozdělilo Spojené státy napůl. Vznikly tak Japonské pacifické státy americké a Velká nacistická říše. Mezi nimi je neutrální zóna, kam se často uchylují různí uprchlíci a vyvrhelové. 

Je rok 1962 a jedné z hlavních postav, Julianě Crane, se dostanou do rukou tajemné filmové pásky, pro jejichž záchranu byla její sestra Trudy ochotná obětovat život. Nejsou to totiž obyčejné filmy. Jejich vlastnictví znamená jistou smrt, o čemž se Trudy přesvědčila na vlastní kůži. Ukazují totiž úplně jinou historii, než jaká se stala v Julianině realitě. Jsou tyto filmy podvrh? Ale proč po nich v tom případě pasou obě světové vlády a jsou pro jejich získání schopné udělat cokoliv? Aby se Juliana dozvěděla více, rozhodne se je doručit odboji, stejně jako to chtěla udělat její sestra. Zároveň chce najít Muže z vysokého zámku, autora snímků a nejhledanějšího člověka na celém kontinentu. 

Seriál na motivy stejnojmenné knihy od Philipa K. Dicka běží od roku 2015 a zatím byly natočeny tři série po deseti epizodách. Jedním z tvůrců je Frank Spotnitz, známý scénárista seriálů Akta X nebo Protiúder. Julianu si zahrála Alexa Davalos (Mlha, Odpor), v roli jejího přítele Franka můžete vidět Ruperta Evanse (Agora, Hellboy) a jako Obergruppenführer John Smith zazářil  bravurní Rufus Sewell (Iluzionista, Příběh rytíře). 

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
CSFD, IMDB
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X