Domů » Články » Herní novinky » The Sims 4 dostane otevřený svět bez loading screenů

The Sims 4 dostane otevřený svět bez loading screenů

Pohled na Brookheights z traileru od Arnieho
Pohled na Brookheights z traileru od Arnieho

Čtvrtý díl kultovní série, který je mnohými milovaný ale i zatracovaný, má od začátku u všech hráčů jedno zásadní mínus. Krokem zpět oproti trojce byli polouzavřené světy, uvnitř kterých je nutno se přesouvat přes načítací obrazovky. Tvůrce Arnie ale představil projekt vlastního světa, který by měl být neoficiálním modem pro hru. Jeho svět bude nejenom plně otevřený a bez loading screenů ale i naplněn novými herními funkcemi. Prvního října vypustil první story trailer pro Brookheights.

Na začátek nutno zmínit, že custom světy jsou ojedinělé pro hru The Sims 4. Jde proto o unikátní projekt. Většina fanouškovských světů jsou jenom remaky stávajících světů, které hra a její datadisky nabízí.

Arnie představuje svět, který se v mnohém podobá Bridgeportu. Hráči si ho můžou pamatovat z rozšíření Late Night pro The Sims 3. Právě série The Sims 3 představila plně otevřené světy, ve kterých se simíci mohli volně pohybovat bez toho, aby hráči koukali na načítací obrazovku. Naproti tomu The Sims 4, pro lepší optimalizaci hry, představila polootevřené světy, které se skládají z takzvaných čtvrtí. Ve čtvrti je možno přesouvat se volně. Cesta do čtvrti jiné ale vyžaduje mezikrok, kterým je načítaní oné čtvrti. Brookheights tak bude fungovat na principu jedné čtvrti, která ale obsahuje všechny vlastnosti celého světa.

Systém čtvrtí v The Sims 4

Důvodem vývojářů pro vytvoření polootevřených světů pro The Sims 4 byla hlavně optimalizace celé hry. Předchůdce totiž trpěl nesnesitelnými lagy, které se projevovali v otevřeném světě. Tyto lagy umocňovala i variablita nového obsahu z rozšíření, kterou hra musela generovat při výpočtě každého snímku. Zároveň hra musela přepočítavat všechny obyvatele světa najednou, jelikož The Sims 3 pro realistický efekt zavedla vývoj příběhů v nehraných domácnostech. U delšího hraní nebo u větších světů tak docházelo i ke crashům celé hry.

Nezbýva teda než čekat na první beta testy, které ověří, jak si nová optimalizace The Sims 4 poradí se skriptem nového světa od Arnieho. Do beta testování se hráči můžou přihlásit tady. Je ale potřeba upozornit, že se přístup k betě platí. Očekávat proto můžeme i placení za samotný svět po jeho vydání.

Story trailer, který Arnie vypustil prvního října, představuje afroamerického homosexuálního protagonistu, který vyrůstal ve Willow Creek (úplně první a původní svět v The Sims 4 Base Game) a touží se dostat do velkého města plného života. Trailer zároveň ukazuje, že k dostupnosti budou i příběhové možnosti, které známe z trilogie The Sims Stories. Se světem bude vypuštěna i prázdná mapa, která umožní každému tvůrci přízbůsobit si svět podle sebe. Přibudou i nové otevřené kariéry, teda kariéry, na kterých se hráč aktivně podílí. Těšit se můžeme i na letadla a nové auta. Zatím však není známo, jestli nepůjde pouze o dekorativní prvky.

Avatar
Written by
LoLkař a Simař se speciálním místem pro Mass Effect v srdíčku, student mediálních průmyslů, AV geek, wannabe novinář. #gayandproud #climatechangeisatopic #neverskipmetalsong

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X