Telltale připravuje konec The Walking Dead a druhou sérii The Wolf Among Us

Nejdříve ale přijde nový Batman

Už je tomu více než pět let, co americké studio Telltale Games vydalo první epizodu The Walking Dead. Adventura zaujala jak hráče, tak kritiky, a studio jako podle šablony začalo pouštět do světa jednu hru za druhou. Třeba tajuplný The Wolf Among Us.

Bohužel jsme o pohádkové detektivce po vydání poslední epizody neslyšeli ani slovo. Fanoušci se dožadovali jakéhokoliv střípku informací, vývojáři přesto zarytě mlčeli. Bobříka mlčení prorazili až minulý týden, kdy oznámili tři hry najednou.

Nejdříve se dočkáme Batman: The Enemy Within, Netopýří muž se vrátí do ulic Gothamu a utká se se záporáky z předchozí sezóny, Riddlerem a dalšími padouchy z jeho univerza. Příjemně překvapilo i datum vydání první epizody, které Telltale stanovilo na 8. srpna.

Dalším projektem je čtvrtá a zároveň poslední řada The Walking Dead. Její děj se bude odehrávat krátce po konci předchozí sezóny a opět se ujmeme role Clementine. Na výlet mezi zombie si bohužel budeme muset počkat do příštího roku.

Podobná situace je také u pokračování The Wolf Among Us. Telltale má aktuálně plné ruce práce, vývoj fanoušky vybrečené hry tak ještě chvíli zabere. Žádných detailů ani záběrů jsem se nedočkali, celý projekt je nejspíše v brzkém stádiu vývoje. První epizody se ale dočkáme v druhé polovině roku 2018.

Čtěte také: Soutěž o skvělý (a velmi limitovaný) sběratelský balík Civilization VI!

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.