Domů » Články » Tip na anime: Blood+

Tip na anime: Blood+

Saya Otonashi je obyčejná studentka, vynikající v atletice a stále hladová. Žije v Okinawě u náhradní rodiny a pamatuje si pouze poslední rok svého života. Za pár dní bude litovat, že to tak nezůstalo. 

Saya a její kamarádka se připravují na závody v atletice, přesněji řečeno ve skoku do výšky. Jejich trénink přeruší jako vždy Sayin žaludek, který utiší jen pořádná porce jídla. Při tom, kolik toho dívka zvládne spořádat je neuvěřitelné, že nepřibírá, naopak je ve skvělé formě. Osudovým okamžikem je pro ni to, že si ve spěchu zapomene na školním pozemku své boty na závody. I když podle zpráv v okolí řádí vrah, stejně se do školy v podvečer vrátí, jen aby byla svědkem toho, jak podivná příšera připraví jednoho z učitelů o život. Jedná se o Chiropterana, tvora, živícího se lidskou krví. Nebýt zásahu tajemného muže, který jí podá katanu, skončila by špatně. Jakmile ale vzala do ruky meč, probudilo se v ní něco skrytého a ona věděla naprosto přesně, že má zbraň potřít svou krví a zrůdu zabít. Proč si ale nic nepamatuje?

Japonské anime, natočené v letech 2005 až 2006, nabízí nový a originální pohled na upíry. Ty zde zastupují již zmínění Chiropterani, monstra bez emocí a svědomí, k jejichž poražení je nutná jediná osoba. Ano, přesně ta. Jak Saya postupně odhaluje svůj původ a minulost, tím více se brání svému osudu. Seriál se může pochlubit zajímavým dějem, vývojem postav a mnoha zvraty. O dabing se postarali například Eri Kitamura, Katsuyuki Konishi, Hiroyuki Yoshino nebo známý Jôji Nakata. Natočeno bylo 50 dílů.

Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X