Domů » Články » Tip na anime: Gunslinger Girl

Tip na anime: Gunslinger Girl

Italská vládní organizace úspěšně likviduje teroristy, obchodníky se zbraněmi a jiné zločince. I když je velmi efektivní, veřejnost se o ní nesmí nikdy dozvědět. Už jen kvůli zbraním, které používá.

Malá Henrietta za svůj krátký život zažila příšerné věci. Než se o ní Agentura postarala, přežila masakr celé své rodiny, při kterém byla sama zneužita. Zničilo to nejen její tělo, ale i duši. Nyní, po tom, co prodělala několik nutných úprav, pracuje jako zabiják. A ne ledajaký. Má sílu větší než dospělý člověk, bleskurychlé reflexy a co je hlavní, umí bojovat. Agentura pro péči o sociálně slabé, jak zní krycí název pro organizaci, holčičky používá jako zbraně. Beznadějné případy (nevyléčitelně nemocné nebo zraněné) dostanou bionické implantáty a speciální výcvik. Zatímco jedna se dívka míří na cíl na sniperkou, další používá pistoli nebo samopal. Úpravy si ale žádají krutou daň, a tou je razantní zkrácení života. 

Každý „zabiják“ má svého instruktora, který se stará nejen o výcvik, ale je pro svoji svěřenkyni něco jako starší sourozenec. Stejně jako Giuse pro Henriettu. Ale ten ji jako zbraň nevidí, a tak i když začne být dívka emočně nestálá a vymyká se kontrole, odmítá ji nechat dále upravovat nebo dokonce zlikvidovat. Dokáže ji zachránit? I když se to může zdát, Gunslinger Girl z roku 2003 není akční vyvražďovačka, ale spíše drama. Ano, střílí se tam, a ne málo, ale příběh se zaměřuje na minulost dívek, vztahy s instruktory a také dopady „vylepšení“ a výcviku na jejich psychiku. Celý seriál, natočený podle stejnojmenné mangy, má krásný soundtrack, kterému dominují housle a klavír. Anime se dočkalo celkem dvou sérií a dvou OVA.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X