Domů » Články » Tip na anime: Sword Art Online

Tip na anime: Sword Art Online

Před časem jsem se rozhodla vydat do cizích žánrových vod a začala jsem s pár doporučeními na anime. První, které jsem rozkoukala, bylo Sao a mám za sebou dvě série. A i když někdo říká, že to není úplně nejlepší kousek, mně se to celkem líbilo. Hlavně díky tématice.

Píše se rok 2022, oblast virtuální reality dosáhla velkého pokroku a jako uživatelé máme nevídané možnosti. Díky technologii, která se nazývá NerveGear, mohou hráči ovládat své charaktery pomocí myšlenek a skrze nervové impulsy. Jedna z her, kterou hráči mohou na VRku hrát, je i Sword Art Online. Hlavní postavou anime je tu Kirigaya Kazuto, který hraje pod přezdívkou Kirito a hru SAO zná už od samého počátku, kdy byl betatesterem, takže rozhodně zná svět Aincradu a herní mechaniky. Je to tak trochu sólo hráč. Ve hře se ale potkává s Kleinem, se kterým se spřátelí a předává mu zkušenosti i rady. 

A teď přichází ten kámen úrazu. Když se totiž rozloučí s tím, že se chtějí odpojit, zjistí, že to není možné. Společně s ostatními hráči jsou svoláni do „hlavního města“ na náměstí, a tam se dozví, že hru nemohou opustit do té doby, dokud se někomu nepodaří dojít až na samý konec a tam zabít finálního bosse. Levely jsou tu rozděleny do pater a všichni začínají v prvním patře. Finální boss se nachází ve stém patře. Během hry potká i další lidi, třeba Asunu Yuuki, která platí za skvělou hráčku (o romantické lince, která mezi nimi pomalu vzniká, se tu rozepisovat nebudu), mimo jiné. Kromě hráčů tu samozřejmě potkává i NPCčka a společně s Asunou potkají jedno (Yui), se kterým dojdou až do samotného finále a stane se pro ně důležitou postavou.

Sword Art Online má své silné a slabé momenty. Ani po těch dvou sériích nemůžu říct, že by to byla pecka, ale je to rozhodně tématicky zajímavé. Ano, bylo tam na mě pár hodně cringe momentů, ale obecně to nebyla rozhodně špatná volba.

Režii měli na starost Jošikuji Fudžiwara (Shingeki no kyojin), Tomohiko Itó (Death Note), Manabu Ono (Mai-HiME), Takashi Sakuma. Z knižní předlohy Reki Kawahara. Scénář obstaral Muneo Nakamoto (Nisemonogatari). Má čtyři série, každou po 23-25 epizodách.

Sword Art Online, Animovaný / Akční / Fantasy / Japonsko / 2012-2020 / 37 h 59 min (Minutáž: 23-48 min)

Herecké obsazení: Kóiči Jamadera, Takehito Kojasu, Ken Narita, Tomokazu Seki, Morio Asaka a další 

Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X