Domů » Články » Tip na seriál: Altered Carbon

Tip na seriál: Altered Carbon

V Altered Carbon vaše tělo nemá valnou hodnotu. Je to jenom schránka, kterou můžete kdykoliv nahradit, pokud máte dostatek peněz. Proto ten divný český název – Půjčovna masa.

Ten i přesto, jak podivně zní, dává smysl. Každý člověk ve věku jednoho roku dostane jakýsi čip, bázi, ve které je zaznamenáno jeho vědomí v digitální formě. Pokud dojde k jejímu zničení, zemře i osoba, jejíž mysl nese. Tělo, neboli pouzdro, je ale úplně jiná věc. Při jeho nevratném poškození si prostě si zaplatíte jiné. Ne všichni ale musí platit, například vězni (po propuštění) nebo oběti nehod je dostanou zdarma z inventáře pouzder. Bohužel mnohdy neodpovídají věku ani pohlaví jedince. 

Vězeň Takeshi Kovacs, obviněný z terorismu i vraždy, si svůj trest stále neodpykal, ale je ze záhadných důvodů po dvě stě padesáti letech oživen z hibernace. Záhy se dozvídá, že si ho „zaplatil“ boháč Laurens Bancroft, aby vyšetřil jeho vlastní vraždu. Bancroftovo tělo totiž skončilo s prostřelenou hlavou a policie nedokázala přijít s uspokojivým vysvětlením. Proč zrovna Takeshi? Jako speciálně vycvičený voják, schopný se naučit jazyk, ovládnout kulturní zvyklosti, zapadnout do každého prostředí a zároveň být smrtelnou zbraní, je zdá se ideálním kandidátem pro vyšetřování.

Seriál Altered Carbon neboli Půjčovna masa byl natočen podle stejnojmenné knihy Richarda K. Morgana. Seriál svým vizuálem připomíná film Blade Runner. Nešetří násilnými scénami ani nahotou a své si užijí i milovníci akčních scén. Těch je tu požehnaně a jsou sakra dobré. Ze začátku je divák zmatený z množství nových informací, ale tvůrci mu naštěstí brzy vysvětlí základní pravidla cyberpunkového světa. Do hlavní role byl obsazen Joel Kinnaman, ve vedlejších se objevili Martha Higareda, Chris Conner, James Purefoy nebo Renée Elise Goldsberry. Seriál má zatím dvě série, třetí nebyla potvrzena.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X