Domů » Články » Tip na seriál: Banshee

Tip na seriál: Banshee(3 minuty čtení)

Dnes pro vás mám tip na seriál, který měl českou premiéru už v roce 2013, má čtyři série zhruba po deseti dílech a je k vidění na HBO. Banshee je typický akční seriál s prvky thrilleru a krimi, kde si každý přijde na své. Ženy jsou v něm stejně drsné jako muži a nikdo se tu s ničím nemazlí.  

Vše začíná u bývalého trestance Lucase, který právě opouští vězení, ve kterém strávil hezkých pár let. Po takové době strávené ve vězení mu zůstal jeden kamarád Job, který je tak trochu hacker a velmi dobře si rozumí se zbraněmi. Lucas Hood se ale neplánuje zapojit do společnosti a žít poklidný život. V jeho hledáčku je žena jménem Cariie, se kterou se viděl před patnácti lety a kterou miloval. Spolu sdílí jedno malé, nebo také velké tajemství. A Cariie, jak se dozví, žije v Banshee, což je malé město v Pensylvánii. Hood se do Banshee vypráví a po cestě ho potkává nemilá událost, ze které se vyklube neúmyslné zabití. Ale právě tato skutečnost mu dopomůže k tomu vzít si identitu mrtvého muže, na kterého v Banshee čekala práce šerifa. Pro Hooda je to dokonalá příležitost splynout a zapadnout do města snadněji a více nenápadněji. 

S jeho příchodem se ve městě začnou dít věci, protože jestli je něco nad slunce jasné, v Banshee si nemůžete být vůbec ničím a nikým jistí. Je to místo plné korupce, v jehož čele stojí Kai Proctor. Ten rozvíjí své vlastní zájmy a byznys, který je postaven na drogách a hazardu. Otázkou zůstává, jestli si Hood jako šerif dokáže ve městě jako je Banshee sjednat pořádek a nastolit spravedlnost, nebo alespoň nějaký řád. Do cesty se mu bude stavět kdejaká překážka a jak už to tak bývá, doženou ho i jeho nevyřízené účty z minulosti. 

Pokud jste seriál nezaregistrovali, máte jedinečnou příležitost ho zhlédnout bez čekání, protože všechny řady jsou již venku. Těžko říct, jestli si tu najdete nějakou oblíbenou postavu, protože nad každou stojí stín hříchů z minulosti. Co na vás ale čeká, je pořádná porce rvaček a nechybí ani sex a akce. Hlavně akce.

Na režii spolupracovali Greg Yaitanes (Castle Rock), S.J. Clarkson (Collateral), Ole Christian Madsen (Itsi Bitsi), Dean White (Manifest) a Miguel Sapochnik (Altered Carbon). Scénář měli na starosti Jonathan Tropper (Warrior) a David Schickler.

Banshee, Krimi / Drama / Akční / USA / 2013-2016 / 32 h 32 min (Minutáž: 44-66 min)

Herecké obsazení: Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee a další

0 0 vote
Hodnocení článku
Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X