Domů » Články » Tip na seriál: Born to Kill?

Tip na seriál: Born to Kill?

K vraždám docházelo vždy, bez ohledu na místo nebo dobu. Lidé si pokaždé nějaký důvod najdou, jednou je to ze žárlivosti, podruhé kvůli majetku. Může se ale někdo narodit jako vrah?

Tímto tématem se zaobírá dokument z Velké Británie s názvem Zrozeni k zabíjení? (Born to Kill?). Každý díl nám nabídne podrobný rozbor života určitého vraha, popis jeho “práce”, rodinného zázemí, vztahu k opačnému pohlaví nebo ke zvířatům. I v tomto seriálu se dozvíme, že sérioví vrazi často v dětství týrají zvířata, hlavně kočky. To samé platí i o Thorovi Christiansenovi, násilníkovi s dánskými kořeny. 

V sedmdesátých letech začaly v americkém městečku Isla Vista mizet studentky. V té době bylo v módě jezdit stopem, protože studenti nemají peněz nazbyt. To se stalo osudné třem mladým ženám. Policie si nevěděla rady, nebyli žádní svědkové, ani žádné stopy. Zlom nastal až s nalezením nahého těla Patricie Laney, pohozeného nedaleko opuštěné silnice. Tu mohl znát jen člověk, který pocházel z okolí městečka, což přesně sedělo na Christiansena. Při vraždách postupoval vždy stejně: Vzal do auta mladou, tmavovlasou stopařku ve věku kolem dvaceti let, střelil ji do hlavy a její tělo potom sexuálně zneužil. Než byl chycen a odsouzen k doživotnímu trestu, zabil čtyři ženy. Narodil se jako vrah, nebo ho ovlivnil život s otcem alkoholikem, který ho bil? Lidí se stejnou rodinnou situací je spousta, proč tedy začal Christiansen vraždit? 

Seriál Zrozeni k zabíjení? byl vysílán mezi lety 2005 až 2012 a má celkem sedm sérií. Každá epizoda nabízí podrobnou analýzu vrahova života, rozhovory s psychiatry, příbuznými obětí a také policisty, kteří daný případ vyšetřovali.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X