Domů » Články » Tip na seriál: Counterpart

Tip na seriál: Counterpart(2 minuty čtení)

Nedávno jsem seriálovým nadšencům doporučovala něco, co není zrovna mým šálkem čaje. A historie se opakuje, jen tentokrát se jedná o špionážní drama. Na mou obranu je nutno podotknout, že je říznuté pořádnou dávkou sci-fi. 

Howard Silk je zaměstnancem špionážní agentury v Berlíně. Není to průbojný, ale spíše uťápnutý a hodný člověk. Jeho denní rutina a pracovní náplň spočívá v tom, že přijímá a předává dál kódované zprávy. Skoro třicet let doufá v povýšení, ale i když se obrátí se žádostí k nadřízeným, neuspěje. Ani jeho osobní život není nic moc, jeho žena je po těžké nehodě v kómatu a není jisté, kdy a jestli se z něj vůbec probudí. 

Jednoho dne se mu ale přihodí něco zvláštního. Z nějakého důvodu je v práci odveden do výslechové místnosti. Je zmatený, protože nic špatného neudělal, když vtom před něj posadí muže, kterého zná. Dívá se totiž na vlastní tvář. Zatímco se vzpamatovává ze šoku, je mu řečeno, že sedí naproti svému protějšku z alternativní reality. Pod budovou agentury se nachází portál do jiné dimenze, obě strany si navzájem předávají přísně tajné informace a nechávají své agenty cestovat mezi světy. Howardův „dvojník“ přináší varování: Jeho žena je z nějakého důvodu v nebezpečí a je na seznamu lidí, kteří mají být odstranění. Aby ji ochránil, musí se Howard zapojit do nebezpečné akce.

Do hlavní role seriálu, natočeného mezi lety 2017 a 2019, byl obsazen výborný J.K. Simmons, ve vedlejších rolích mohli diváci vidět například Olivii Williams, Saru Serraiocco nebo Harryho Lloyda. Dočkal dvou sérií o deseti dílech.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X