Domů » Články » Tip na seriál: DEVS

Tip na seriál: DEVS

Dnes pro vás mám tip na minisérii, kterou můžete zhlédnout na HBO a je od režiséra, který má na svém kontě počin Ex Machina. Ten byl poměrně opěvovaným filmem a to samé platí i o snímku Annihilation.

Lily je softwarovou inženýrkou, která pracuje ve věhlasné společnosti, která se zabývá moderními technologiemi – Amaya, které šéfuje poměrně záhadný majitel Forest. Spolu s Lily tam pracuje i její partner Sergej. Tedy do té doby, dokud není samotným Forestem přeložen na oddělení, které je známé právě pod názvem Devs a o kterém pramálo lidí skutečně ví, co se v něm vlastně zkoumá a na čem se tu pracuje. Je to tak trochu tajný projekt. A když je něco tajné, může to budit dojem, že jde o něco nebezpečného. To se potvrdí v momentě, kdy Sergej zmizí a po nějaké době je nalezen mrtvý. Lily postupem času, kdy pátrá po tom co se jejímu partnerovi stalo, přichází na spoustu věcí, které jí Sergej tajil. A že jich bylo dost. Dojde k závěru, že právě Devs zapříčinilo celou situaci v čele sice s laskavým, ale v mnoha ohledech zvláštním Forestem. 

To je tak nějak v základní kostce popis příběhu. Alex Garland tu divákům servíruje jednu filozofickou myšlenkou za druhou a rozhodně je nešetří. Což ostatně nedělá nikdy. Atmosféra, která je jen těžko slovy popsatelná, nás chytí v prvních dvou epizodách a je lemována propracovaným vizuálem a doplněna hudbou, která celý příběh jen umocní. Scénář je jen třešničkou na pomyslném dortu, který v sobě má filozofickou rovinu se kterou lehce koketuje, ale nepůsobí to povrchně. Věci jsou tu dotažené, pokud se nějaké myšlence začne věnovat, zcela určitě je dotažena do konce. Je viditelné, že Garland si dal velmi záležet a celý tenhle projekt drží pevně v rukou.

Herecké obsazení i výkony pak téměř bezchybně dokreslují celou minisérii do pomyslné dokonalosti. Jednoduše řečeno, zachovává si to poměrně osobitý styl a je jasné, že jako takový nesedne každému. Zkrátka je to sci-fi, které umí zaujmout a dost možná je to tím, jakou péči do něj Garland vložil, protože ho nejen režíroval, ale sám si k němu psal i scénář. 

Devs, Drama /Sci-fi / Thriller / USA / 2020 / 8 h (Minutáž: 60 min) / 8 epizod

Herecké obsazení: Sonoja Mizuno, Nick Offerman, Alison Pill, Zach Grenier, Cailee Spaeny, Stephen McKinley Henderson a další

Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X