Domů » Články » Tip na seriál: Elfen Lied

Tip na seriál: Elfen Lied

Anime s krásným operním intrem a romantickým názvem klame tělem. Není to červená knihovna, i když tuto barvu používají tvůrci velmi často. Jen ji většinou doprovází pár utržených končetin. 

Nahá Lucy kráčí zdevastovaným výzkumným komplexem a nechává za sebou armádu mrtvých strážných, které roztrhala. Nemusela k tomu použít ruce, protože disponuje Vektory, neviditelnými zbraněmi. Je členkou nového zmutovaného druhu jménem Diclonius. Od lidí se v podstatě neliší, kromě rohovitých výrůstků na hlavě a svými “telekinetickými” schopnostmi. Dopředu ji žene nenávist proti lidem. Během útěku je rozhodnuto o jejím zlikvidování a je přivolán odstřelovač, který ji má zabít jednou ranou do hlavy. Mine a zraněná Lucy padá do oceánu. 

Druhý den ji na pláži objeví Kouta a jeho sestřenice Yuka, ale nyní to již není nebezpečná zrůda. Díky poraněné hlavě dívka ztratí paměť a je na úrovni malé holčičky. Pojmenují ji Nyu, podle zvuku, který vydává a ujmou se jí. Nevědí, že jejich nová spolubydlící má temnou minulost, pronásledují ji tajné jednotky a také další Dicloniové. A co je horší, občas nad Nyu získá opětovnou kontrolu Lucy, hledající pomstu. 

Elfen Lied je jedno z nejbrutálnějších anime, co se zobrazování násilí týče, a nahotou také nešetří. Vše doprovází krásný soundtrack jako vystřižený z opery, který přispívá k melancholické atmosféře. Seriál řeší vážná témata jako jsou traumata z dětství, předsudky nebo otázku, zda je zlo vrozené. Samozřejmě nechybí ani romantická linka. Japonské anime bylo natočeno v roce 2004, má třináct dílů a jedno OVA, odehrávající se mezi desátým a jedenáctým dílem. Hlas postavám dali například Sanae Kobayashi (Lucy/Nyu), Chihiro Suzuki (Kouta), Mamiko Noto (Yuka) nebo Jôji Nakata (Bando).

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X