Domů » Články » Tip na seriál: Going Postal

Tip na seriál: Going Postal

Knihy Terryho Pratchetta jsou známé a oblíbené, a tak není divu, že se několik z nich dočkalo adaptace. Jednou z nich je Zaslaná pošta, příběh jednoho napraveného podvodníka. 

Vlahoš von Rosret (ano, všechny postavy mají ztřeštěná jména, zvykněte si) je tak úspěšný podvodník a lhář, že zvládne způsobit krizi na trhu s cennými papíry. Jeho štěstí ale netrvá věčně, je dopaden a nakonec oficiálně pověšen. Neoficiálně je zachráněn Patriciem městského státu Ankh-Morporku, Lordem Vetinarim, který mu nabídne druhou šanci. Má to ovšem háček. Vlahoš dostane za úkol obnovit poštovní úřad, zastaralou a těžkopádnou instituci. Za jejím koncem stála nová technologie Velké semaforové linky, využívající kódované zprávy, posílané pomocí světla a klapek. Podvodník má tak dvě možnosti. Buď se ujme místa nového poštmistra, nebo zemře. 

A co na něj čeká v novém zaměstnání? Když dorazí, najde zchátralou budovu, plnou nedoručených dopisů a dva zaměstnance. Vysloužilého Grešleho a mladíka Slavoje, vášnivého sběratele špendlíků. Protože má však „podnikavého“ ducha a chce napravit své zločiny, nevzdá se. Co ho však trápí, jsou podivná úmrtí předešlých poštmistrů a údajné prokletí pošty.

 V britské dvoudílné minisérii z roku 2010 si zahráli například Richard Coyle (Vlahoš von Rosret), Charles Dance (Lord Vetinari), Claire Foy, David Suchet nebo Nicholas Farrell. Malou roli pošťáka si tam střihl i Terry Pratchett.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X