Domů » Články » Tip na seriál: Hollywood

Tip na seriál: Hollywood

Dnešní tip je z dílny Netflixu a zavádí nás za oponu nablýskaného Hollywoodu. To, že to bude rozhodně zajímavá podívaná svědčí fakt, že za sedmidílným seriálem stojí tvůrci Ryan Murphy a Ian Brennan, kteří obstarali i scénář. Spolupracovali také na seriálu Politik, který rovněž můžete zhlédnout na Netflixu.  

Děj nás zavádí do tzv. „zlaté éry“ Hollywoodu, která se datuje do období po druhé světové válce. Právě v tomto období všude docházelo k velkým změnám a Hollywood nebyl výjimkou. Máme tu partu mladých, vcelku ambiciózních lidí, kteří touží zazářit a stát se slavnými. A nutno podotknout, že ona skupinka lidí je poněkud různorodá. Každý z nich je nějakým způsobem postižen stigmatem. Jako diváci jsme vtaženi do prostředí, kde se to blýská skoro až kýčovitým pozlátkem honosných vil a bujarých luxusních večírků. A toho všeho je tolik, až jeden neví, co si s tím vlastně počít. 

Vedle tohoho pozlátka tu ale můžeme vidět i tu stinnou stránku, která v sobě má určitou zkaženost, pokleslou morálku spolu s pravidly, která jsou hodně jiná, než jsme zvyklí. Jednoduše řečeno, lidé jsou schopni dělat věci, ze kterých se vám může zvednout žaludek a které jsou možná až neodpustitelné.  

Pokud znáte předchozí tvorbu Murphyho a Brennana, víte, že dokáží vážné téma uchopit extravagantně s občasným sklouznutím do absurdity, do kterého nezapomenou zapracovat i silnou emotivní složku a zároveň v divákovi vyvolat přinejmenším malé zamyšlení. Režii měli na starosti Ryan Murphy a Daniel Minahan (House of Cards). 

Hollywood, Drama / USA / 2020 / 5 h 51 min (Minutáž: 45-58 min)
Herecké obsazení: David Corenswet, Darren Criss, Jim Parsons, Patti LuPone, Jake Picking a další

Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X