Domů » Články » Tip na seriál: Home Before Dark

Tip na seriál: Home Before Dark

Kriminální seriály nepatří mezi mé oblíbené žánry a dětští detektivové/reportéři mi většinou přijdou otravní. Přesvědčila mě Hilde z Home Before Dark, že to není její případ?

Hilde Lisko je zvědavá, tvrdohlavá a odhodlaná reportérka. Problém je, že je jí jen devět let a proto ji většina lidí nebere vážně. Její otec Matthew, také novinář, právě přišel o práci a oni se musí přestěhovat z Brooklynu do malého městečka, ve kterém vyrůstal. Malá reportérka společně se svou sestrou nastoupí do místní školy a vše vypadá normálně do doby, než jedna ze sousedek zemře při výměně žárovky, když spadne ze schodů. Hilde samozřejmě nevěří, že to byla nehoda, nejen kvůli své podezřívavé povaze, ale i kvůli zmizelému VHS přehrávači. Byla jeho majitelka zavražděna? Proč by někdo kradl takhle starou věc, navíc nabízenou v garážovém výprodeji?

Není to jediné tajemství. Když byl její otec kluk, otřásl městečkem únos jeho kamaráda Richieho, kterého už nikdy nikdo nenašel. Vždy, když místní uslyší jméno Lisko, zneklidní a odmítají se se členy rodiny bavit. Nakonec to není vina Hildina článku o „vraždě“, zveřejněném na jejím blogu, ale Matthewovou úlohou ve starém případu. 

Hlavní protagonistka je otravná. Jenže v tomto případě to je záměr tvůrců a je to také několikrát zmíněno, včetně toho, že to má po tatínkovi. Je zábavné sledovat, jak dospělí Hilde často ustoupí, protože je překvapí její inteligence, drzost a umíněnost. A pokud neustoupí, najde si jiný způsob. Má výbornou paměť, takže si dokáže vybavit sebemenší detail. Kladem seriálu je skvělý soundtrack, nabízející spoustu coverů známých hitů. Do hlavní role tvůrci obsadili Brooklynn Prince, ve vedlejších se objevili Jim Sturgess (Matthew Lisko), Abby Miller (Bridget Jensen), Kylie Rogers (Izzy Lisko) nebo Michael Weston. Prozatím je natočeno deset dílů.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] jsem seriálovým nadšencům doporučovala něco, co není zrovna mým šálkem čaje. A historie se opakuje, jen tentokrát se jedná o […]

1
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X