Domů » Články » Tip na seriál: Homemade

Tip na seriál: Homemade

Není to tak dávno, co nás zachvátila doba karantény a nejen všechny umělecké projekty napříč světem se pozastavily. Nicméně Paolo Sorrentino byl jeden z těch, který vytáhl propriety v podobě figurek, které představovaly britskou královnu a papeže. Zrovna tyhle dvě ikony jsou určitému způsobu izolace vystaveni v běžném životě víceméně neustále. Homemade je v podstatě soubor sedmnácti krátkých filmů od různých tvůrců, které můžete shlédnout na Netflixu.

Cesta na konec noci
V tomto krátkém seriálu můžeme vidět britskou královnu Alžbětu II., která je nucena kvůli vyhlášené karanténě prodloužit svůj pobyt ve Vatikánu. Svůj čas tak tráví společně s papežem Františkem, kdy sledují seriály, nepřekvapivě právě z produkce Netflixu. Vedou spolu rozhovory, kdy je tématem třeba právě její vztah s princem Filipem nebo Obama. Zajímavostí je, že tento počin točil Sorrentino na mobilní telefon ve svém domě. 

Cvrčci 
Tento počin je zase od známé herečky Kristen Stewart, kterou můžete znát ze slavné ságy Twilight. Cvrčci jsou v podstatě pravý opak náhledu na karanténu, než Cesta na konec noci. Scénář je laděn do opoziční polohy a je plný úzkosti a zmatení. Klade se tu důraz na stav mysli, duše a těla pod tlakem situace, které je člověk v podstatě nedobrovolně vystaven.  

V celém projektu je spousta zajímavých snímků od filmařů z celého světa, které rozhodně stojí za vaši pozornost. Třeba taková Penelope, kde si bok po boku zahrají manželé Maggie Gyllenhaal a Peter Sarsgaard. Ta se odehrává v postapo světě, který ochromil virus a důsledky se dotkly nejen populace, ale i několika fyzikálních zákonitostí, které se díky tomu přihodily. Právě Maggie je tvůrkyní tohoto snímku a podle jejích slov dlouho váhala, zda přijme nabídku zapojit se do tohoto projektu. Chtěla mít opravdu něco, čím si bude jistá a bude v tom vidět smysl. A to se docela podařilo. 

Tvůrci jsou Pablo Larrain (Ema, 2019), Lorenzo Mieli (God Willing, 2015) a Juan de Dios Larrain (No, 2012). Do režisérských křesílek zasedli (uvedu jich jen pár, na zbytek se můžete podívat v odkazu) Natalia Beristáin, Johny Ma, Kristen Stewart, Ana Lily Amirpour, Nadine Labaki a další. U scénáristů udělám to samé; Ladj Ly, Al-Hassan Ly, Rachel Morrison, Reto Caffi, Naomi Kawase, Mona Fastvold Sebastina Schipper a další. 

Homemade, Drama / Komedie / Chile / itálie / 2020 / 2 h 26 min (Minutáž: 5-12 min)

Herecké obsazení: Javier Cámara, Olivia Williams, Jaime Vadell, Mercedes Morán, Coca Guazzini, Dylan Meyer, Cate Blanchett a mnoho dalších 

Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X