Domů » Články » Tip na seriál: I Am Not Okay With This

Tip na seriál: I Am Not Okay With This

Sydney je podle svých slov nudná sedmnáctiletá běloška, která v ničem nevyniká. Trpí záchvaty úzkosti, má velké problémy se zvládáním vzteku a navíc se kolem ní začínají dít podivné věci. 

Syd nedávno zemřel otec. Zabil se ve sklepě a nezanechal po sobě ani dopis na rozloučenou. Se svým mladším bratrem tak žije s matkou, která se je snaží uživit z nízké mzdy. Má jedinou kamarádku Dinu, ostatní si o ní myslí, že je divná. Ne, že by o nějakou pozornost stála. Každý den řeší klasické pubertální problémy jako je akné, první vztahy a také to, že je nejspíš do Diny zamilovaná. Brzy zjistí, že má horší starosti, když se kolem ní začnou dít podezřelé “náhody”. Zatímco poprvé jen někomu způsobí krvácení z nosu, postupně se incidenty stupňují a lidé si jich začínají všímat. 

Jedním z nich je i její soused Stanley. Jako nadšený čtenář komiksů se ujme role jejího mentora a spolu se snaží dostat její schopnosti pod kontrolu nebo alespoň zamaskovat “nehody”. Zoufalá Syd, která si naprosto neví rady, má pocit, že každou chvíli přijde o rozum. Zlomek důležitých informací ji nakonec dá její matka, se kterou od smrti svého otce nevychází zrovna nejlépe. Najednou dává vše smysl. Ale co teď?

V Americkém seriálu z dílny Netflixu si zahrálo několik známých tváří. Jako první zmiňme Sophiu Lillis, představitelku Sydney a také Wyatta Oleffa, který si zahrál Stanleyho. Oba jsme měli možnost vidět v úspěšné adaptaci knihy To z roku 2017. V dalších rolích se objevili například Sofia Bryant, Kathleen Rose Perkins nebo Aidan Wojtak-Hissong. Seriál má zatím jen jednu sérii o sedmi přibližně dvacetiminutových epizodách, druhá se ale chystá.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X