Domů » Články » Tip na seriál: I Know This Much Is True

Tip na seriál: I Know This Much Is True

Dnes vám přináším tip na šestidílnou minisérii z dílny HBO, ve které exceluje Mark Ruffalo a to hned ve dvojroli. A že se jedná o opravdu pozoruhodný příběh, který byl natočen podle knižní předlohy Wallyho Lamba, ve kterém se soukolí událostí rozjede do skoro neuvěřitelných situací, se přesvědčíte hned u prvního dílu.

Příběh je o dvou bratrech (dvojčatech), Thomasovi, který trpí schizofrenií a Dominickovi, u kterého se nemoc neprojevila. Vše začíná v momentě, kdy v roce 1990 v Perském zálivu zuří válka a Thomas přijde na to, jak celé toto dění zastavit. A jeho vnuknutí je uříznout si pravou ruku. Více šokující je už jen to, že si ruku skutečně uřízne a to na veřejnosti v knihovně. Dominick je z činu svého bratra naprosto v šoku (to divák taky) a moc neotálí s tím, dát lékařům souhlas k tomu, aby se pokusili bratrovu ruku přišít zpět. Thomas ale tuto možnost striktně odmítá a svým vysvětlením i naléháním Dominicka zviklá natolik, že se rozhodne jeho vůli respektovat, ačkoli tuší, že tento akt žádnou válku nevyřeší. Thomasův čin se neobejde bez následků a je umístěn do psychiatrického zařízení, kde panuje velmi přísný režim. Jeho bratr se zoufale snaží odtamtud Thomase dostat.  

Mezitím se dozvíme i pár věcí o Dominickovi, který má za sebou rozvod a svou bývalou ženu stále miluje. Dozvídáme se, že upustil od možnosti vzdělání, živí se jako natěrač domů a nachází se ve složité životní situaci. Začne se scházet s doktorkou Patelovou, nejprve kvůli bratrovi, ale jak se záhy ukáže, i on sám potřebuje nutně odbornou pomoc ve formě psychoterapie. Pomalu se ukazuje, že základní problém celé situace tkví mnohem hlouběji, než by se zprvu mohlo zdát. Cesty vedou k otci dvou bratrů, nejprve k nevlastnímu, poté k biologickému. Reflektuje se tu i vztah s matkou, který je velmi křehký. A aby toho nebylo málo, roste tu i jistá záhada, která se týká právě biologického otce. Dominick postupně zachází do čím dál hlubší historie rodiny a z rukopisů svého dědečka, který byl přistěhovalcem ze Sicílie, se dozvídá i věci, které by v ideálním světě ani jako dítě svých rodičů vědět neměl. 

Celý příběh odráží vlastně snahu přijmout věci, které jsou jasně dané a nikdo nemá tu moc je změnit. Velkou roli tu hraje odpuštění nejen druhým, ale i sobě. Tahle minisérie má moc vás totálně odrovnat právě líčením vztahu dvou bratrů, kdy jeden z nich měl prostě jen větší štěstí. Dost tomu pomáhá nadání Marka Ruffala, který dvojroli zvládl perfektně a kterému uvěříte tu míru bezmoci, kterou zažívá Dominick i zoufalství, které zahnalo do kouta nemocného Thomase. 

Režii i scénář měl na starost Derek Clanfrance (The Light Between Oceans, 2016). 

I Know This Much Is True, Drama / USA / 2020 / 5 h 58 min (Minutáž: 59-60 min)

Herecké obsazení: Mark Ruffalo, Melissa Leo, John Procaccino, Rob Huebel, Kathryn Hahn, Rosie O´Donnell a další     

Source :
IMDB, CSFD
Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X