Domů » Články » Tip na seriál: iZombie

Tip na seriál: iZombie

Pamatujete na Romerovy zombie, krvelačné bestie, toužící po mozku? Tentokrát je tu něco jiného. Není to klasický horor, ale pokud máte rádi zombie a detektivky, bude se vám jistě líbit.

Studentka medicíny Liv Moore, která má před sebou slibnou kariéru, je pozvána na večírek na lodi. Vše probíhá normálně, až na dealera, nabízejícího novou luxusní drogu. Všichni se baví, ale najednou nastane chaos. Aniž by Liv věděla, co se děje, začne utíkat, jen aby byla vzápětí napadena a poškrábana jedním šílencem. Poslední, co si pamatuje je to, že padá do vody.

Probouzí se ve žlutém pytli na mrtvoly a netuší, jak moc se její život změní. Jídlo a pití najednou nemá žádnou chuť, naopak touží sníst lidský mozek. Vzdá se svého vysněného zaměstnání a přijme práci na patologii, kde má zaručený stálý přísun potravy. Neví, co dělat se svým životem (nebo “neživotem”). Brzy ale zjistí výhody jejího stavu. Když sní něčí mozek, získá útržky jeho vzpomínek a dokonce i část jeho osobnosti. Detektivu Babineauxovi je natolik užitečná, že se stane jeho parťákem a pomáhá mu řešit případy. Její nadřízený a kolega Ravi jí zase pomáhá hledat lék. Kvůli tomu, že je zombie, ale trpí Livin osobní život, hlavně vztah k bývalému snoubenci. 

Americký seriál, kombinující detektivku, komedii a horor, byl natáčen mezi roky 2015 a 2019. V hlavní roli mohli diváci vidět herečku Rose McIver, předvádějící skvělý herecký výkon. Jelikož v každém díle získá Liv jinou osobnost, musela se Rose pokaždé přizpůsobit. Nečekejte od iZombie žádné hluboké myšlenky, jeho hlavní úkol je pobavit. I tak jde ale o originální titul, který přišel s něčím novým a neokoukaným. Dočkal se pěti sezón a uzavřeného konce. Další role získali například Malcolm Goodwin, Rahul Kohli nebo Robert Buckley.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X