Domů » Články » Tip na seriál: Kidding

Tip na seriál: Kidding(3 minuty čtení)

K smíchu je seriál, jehož první desetidílnou sérii odvysílala HBO roce 2018 a jedná se o komediální drama, ve kterém exceluje Jim Carrey pod taktovkou režiséra Michaela Gondryho. Tohle spojení se osvědčilo ve filmu Věčný svit neposkvrněné mysli a i v tomto případě se jedná o zdařilý počin. 

Hlavní postavou je tu Jeff Pickles, který pracuje jako moderátor pořadu Mr. Pickles’ Puppet Time, který je určen pro dětské publikum. Ačkoliv se Jeff snaží působit před kamerou profesionálně, za ní je to zlomený muž, který si prochází osobními traumaty. Největším ze všech je tragická autonehoda, při které zemřel jeho syn. Hned v závěsu následuje jeho vztah s manželkou, který výrazně ochladl a vzájemně se odcizili. No a do třetice je tu jeho druhý syn (dvojče) který se mu vyhýbá. Jeff žije v prostředí mezi studenty, kteří vyplňují svůj život převážně konzumací alkoholu, což je samo o sobě absurdní. Snaží se všemožně vyrovnat s událostmi a přijde s nápadem na televizní show o smrti, která by byla pro dětské publikum. To se samozřejmě nelíbí jeho šéfovi, který je zároveň jeho otcem a navíc producentem Pana Picklese. A hlavním důvodem je fakt, že stávající pořad vydělává a riskovat nepřichází v úvahu. I proto má záložní plán, který by měl jeho syna nahradit i když si je vědom toho, že by to pro něj mohla být v jeho situaci ta pomyslná poslední kapka. A není sám, kdo se k nápadu Jeffa staví spíše negativně.  

Když se na seriál podíváte ze širší perspektivy, uvidíte v něm žánrově spíše drama, kdy komediální prvek směřuje spíše do černého humoru až absurdity. Díky obsahu příběhu je to spíše melancholická záležitost, která má potenciál sklouzávat lehce do depresivních momentů. Aby ne. Postavy v něm jsou uvěřitelně lidské, kdy každý má své chyby, své potřeby, které utápí v drogách nebo sexu a pro nás diváky tak není těžké si k nim vybudovat poměrně rychle nějaký “vztah” a pochopit mnohá jejich rozhodnutí i situaci. Není to nic u čeho byste se pobavili, nicméně to rozhodně stojí za vaši pozornost už jen kvůli výkonu Carreyho, který je hercem mnoha tváří a dokáže zahrát okouzlujícího komedianta i nervově zhrouceného muže.

Tvůrcem seriálu je Dave Holstein (The Brink), který se podílel i na scénáři. Režii měli na starosti Michael Gondry, Jake Schreier (Shameless), Minkie Spiro (Dead to Me), Kimberly Peirce (I Love Dick). Scénář si mezi sebou rozdělili dále Halley Feiffer (Bored to Death), Roberto Benabib (The Brink) a Joey Mazzarino (Unbreakable Kimmy Schmidt).

Kidding, Drama / Komedie / USA / 2018-2020 / 8 h 5 min (Minutáž: 22-32 min)

Herecké obsazení: Jim Carrey, Catherine Keener, Frank Langella, Judy Greer, Justin Kirk a další

0 0 vote
Hodnocení článku
Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X