Domů » Články » Tip na seriál: Messiah

Tip na seriál: Messiah

Dnešní seriálový tip je skoro již tradičně od Netflixu. Měl premiéru 1.1.2020, má deset epizod a žánrem spadá do dramatu, který se mísí s thrillerem. Samotní tvůrci toto dílo prezentují v jisté provokativní rovině a uvedli, že cílem nebylo vytvořit jakkoli ofenzivní dílo, což u takového tématu vyvolává poměrně vášně. Pojďme se podívat na to, jak tvůrci zpracovali toto téma.

Máme tu samozřejmě, jak už to u jakéhokoli vůdce bývá, charismatického muže, kterému okolí říká Mesiáš. Během několika dní se stává středem pozornosti veškerých světových médií i politiků a vytváří zcela nové duchovní hnutí, s čímž je jsou spojeny nepokoje a jisté nabourání do společnosti. K tomu získává poměrně rychle své následovníky, mezi nimiž jsou i texaský kazatel se svou dcerou, které zachránil Mesiáš před tornádem. A protože je tolik ve středu zájmu, vynořil se kdesi v syrské poušti a obklopuje ho jisté tajemno, je nutné o něm zjistit vše a ověřit, zda je skutečně tím, za koho ho lidé považují, nebo jen podvodník. To má na starosti CIA s agentkou Evou, která pátrá po Mesiášově původu a zároveň nahlíží na duchovního vůdce velmi skepticky. Otazníků kolem jeho osoby je totiž více než dost. 

Seriál mapuje hranice mezi politikou, vírou a náboženstvím a věnuje se představě, jak by vypadalo a co by se stalo, kdyby se v dnešní době “zjevil” někdo, kdo by o sobě tvrdil, že je novodobý Ježíš a získal si tak masy lidí, kteří by ho následovali. Myslím, že náš všechny napadne, že jistá cesta by mohl vést přes kariéru youtubera, kde by ten dosah měl opravdu široký a je otázkou, jak dlouho by trvala jeho “kariéra” na této platformě. Ale to není ten směr, kterým se seriál ubírá. Nebude to jen o Mesiášovi, ale i osudech několika lidí, kteří jsou ztělesněním světové reakce na takovou, povězme si narovinu, bizarní situaci. 

Není divu, že tenhle seriál si získal již mnoho odpůrců a byl důvodem k sepsání peticí. Je to ale celkem zajímavý počin, který rozhodně stojí za vaši pozornost.

Tvůrcem a scénáristou je Michael Petroni, který má na svém kontě scénář k filmu Zlodějka knih nebo třeba třetí díl Letopisů Narnie. Režie se ujali James McTeigue (Sense8) a Kate Woods (Agents of S.H.I.E.L.D.).

Messiah, Drama / Mysteriózní / Thriller / USA / 2020 / 7 h 34 mn (Minutáž: 38-56 min)

Herecké obsazení: Mehdi Dehbi, Michelle Monagham, Jane Adams, Melinda Page Hamilton, Stefania LaVie Owen a další

Source :

IMDB, CSFD

Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X