Domů » Články » Tip na seriál: Nadějné vyhlídky

Tip na seriál: Nadějné vyhlídky

Možná mě teď ukamenují příznivci klasické literatury, ale nikdy jsem nečetla žádného Dickense. I přesto, že neznám předlohu, tak u mě Nadějné vyhlídky od BBC naprosto zabodovaly. 

Jedenáctiletý Pip ztratil své rodiče a jediný, kdo mu zůstal, je jeho sestra. S ní a jejím manželem, kovářem Joem, žije v bažinách na anglickém venkově a sní o tom, že svůj život zasvětí kovářskému umění. Vše se změní ve chvíli, kdy poblíž domu potká uprchlého vězně Magwitche, který aby si mohl odstranit okovy, ho donutí ukrást pilník. Pip k němu v dobré víře přibalí ještě trochu jídla. Trestanec je brzy chycen, ale to, že mu někdo pomohl, nikomu nepřizná. 

Druhý den se chlapec vydává do sídla slečny Havishamové, bohaté a výstřední ženy, která z nějakého důvodu hledá chlapce, což se Pipově chamtivé sestře, toužící po bohatství, náramně hodí. Tam se hoch setká s krásnou Estellou, adoptivní dcerou majitelky domu. Dozvídá se, že má dívce dělat společnost, což splní, a po několika návštěvách odchází s odměnou. Po pár letech se u dveří kovárny objeví právník s tím, že Pip získal veliké jmění od tajemného mecenáše, jehož jméno a celou částku se dozví až v den, kdy dospěje. Nesmí pátrat, nesmí se ptát a musí ihned odjet do Londýna. Je tím štědrým dárcem slečna Havishamová, jak se domnívá?

Minisérie je určená nejen pro milovníky Dickense, ale i pro všechny, kteří mají rádi viktoriánskou éru. Má tak dobrou atmosféru, že si jí užijete i bez znalosti předlohy a možná dokonce někoho zláká k jejímu přečtení. V obsazení se objevilo několik zvučných jmen, a to například David Suchet (Hercule Poirot), Gillian Anderson (Akta X) nebo Harry Lloyd (Hra o trůny). V roli Pipa se objevil Douglas Booth a jako Estella se představila Vanessa Kirby. Seriál z roku 2011 má tři díly po jedné hodině.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X