Domů » Články » Tip na seriál: Procitnutí

Tip na seriál: Procitnutí

Chtěli byste někdy nahlédnout do alternativní reality? Detektiv Michael Britten tu možnost má. Dokonce mezi nimi přechází a žije dvěma životy. Má ovšem jeden problém. Která z nich je ta “správná”?

Nastálá situace mu totiž dělá pěkný nepořádek v hlavě. Docházi k psychiatrovi kvůli tomu, že přežil těžkou autonehodu, při které zemřel jeho syn Rex. Nebo to byla jeho manželka? To neví. Pokaždé, když jde spát, probudí se v jiné realitě. V jedné se stará o svého syna a ve druhé se snaží své ženě pomoci vyrovnat se se ztrátou Rexe.  

Oba světy se liší v několika věcech. Například má dva psychiatry, z nichž každý má na jeho stav jiný názor. V každé realitě také řeší jiné případy, takže člověk musí obdivovat, že si dokáže udržet přehled. Daří se mu to do chvíle, než se světy začnou prolínat. Jsou to maličkosti, které mu ale pomáhají vyřešit zdánlivě nevyřešitelné případy. Je náhoda, že jsou v obou paralelních vesmírech důležitá stejná jména a čísla, i když se jedná o různé, navzájem nesouvisející vraždy? A co nehoda, při které přišel i nepřišel o své nejmilovanější osoby? Nic si z ní nepamatuje, ani z doby před ní. Měl v krvi alkohol, ale přitom nic nepil. Proč je pod neustálým dohledem jeho nadřízené, kapitánky Harperové? 

Procitnutí (Awake), mix detektivky a sci-fi s mysteriózními prvky, je dalším seriálem s pomalým rozjezdem a je nutné s tím počítat. Naštěstí v něm hlavní postavu detektiva hraje výborný Jason Isaacs, známý hlavně z Harryho Pottera. Michael je sympaťák, kterého si zamilujete a úplně zapomenete, že Isaacs někdy hrál nějakého záporáka. Jeho syna si zahrál Dylan Minnette (13 Reasons Why) a manželku Laura Allen. Titul z roku 2012 se dočkal pouze jedné série, pak byl kvůli malé sledovanosti zrušen. I tak se vyplatí se na něj podívat.

Source :

CSFD, IMDb

Tereza Chvostová
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X