Domů » Články » Tip na seriál: Quiz

Tip na seriál: Quiz

HBO má ve své seriálové knihovně tuhle povedenou minisérii, která mapuje světoznámou soutěž Chcete být milionářem. A právě tenhle pořad dostal v roce 2001 tři britské soutěžící před soud za údajný podvod.

Vědomostní soutěž Chcete být milionářem znamenala nejen pro britskou televizi velký zlom. Těžila z toho celá Evropa, která měla k dispozici zábavný pořad, na který chtěli licenci i samotní velikáni amerického zábavního průmyslu od Disneyho. Britská televize ITV, která s tímto formátem pubquizu přišla, ho pozvedla ještě výše. Vcelku rychle se stal oblíbeným pořadem, který měl pevnou fanouškovskou základnu. Diváci si jednotlivé díly nahrávali, shromažďovali otázky, byli tzv. „přítelem na telefonu“. Mezi takové patřili i sourozenci Adrian a Diana Ingram. Oba dva se soutěže zúčastnili, ale nedopadli úplně nejlépe. Přišli proto s náhradním plánem, který měl zajistit, aby dosáhli výhry.

Diana přihlásila i svého manžela Charlese, který ale neměl o podobné soutěže neměl vůbec zájem. A přesto všechno se mu podařilo zvítězit. A teď přichází ta hlavní otázka; jak se někomu takovému vůbec povede zvítězit v takové soutěži? Tak odpovědi jsou dvě, buď je to neskutečný lucker nebo to vyhrál podvodem. A právě tuhle záležitost mapuje v minisérie Kvíz a částečně nechává na divácích, aby si o tom udělali vlastní obrázek. Kdysi u soudu byl však verdikt vyřčen poměrně jasně. Manželé byli skutečně obviněni z podvodu, k němuž se nikdy nedoznali a naopak usilují o obnovení procesu. 

Quiz, Drama / Velká Británie / 2020 / 3 h (Minutáž: 60 min)

Herecké obsazení: Matthew Macfadyen, Sian Clifford, Mark Bonnar, Michael Sheen, Matt Butcher a další

Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X