Domů » Články » Tip na seriál: Ripper Street

Tip na seriál: Ripper Street

Ripper Street je seriál pro milovníky viktoriánské Anglie, doby vražd Jacka Rozparovače. Ale nenechte se mýlit, tentokrát nebude hlavním záporákem. I když se o něm často mluví. 

Když inspektor Edmund Reid dorazí na místo činu, pronásleduje ho otázka: „Je to on?“. Strach z návratu slavného Jacka Rozparovače je cítit z každé špinavé díry ve Whitechapelu. Reidovi a jeho mužům z divize H dá často zabrat kromě zločinu i dokazování, že jde o úplně jiného pachatele. Honba za senzací vládne světu a záhadné zmizení sériového vraha nedá nikomu spát. Divize H nemá lehkou práci. Kvůli tomu, kde se nachází jejich rajón, se většinou potkávají s brutálními praktikami gangů (i těch dětských), náboženskou nenávistí nebo násilím na ženách. Tomu odpovídají i jejich praktiky při vyšetřování. Inspektor, který je jinak správný gentleman, nechodí pro výhrůžku a ránu daleko. A když do vyšetřovací cely nakonec dostanou podezřelého, často její podlahu „ozdobí“ krev a zuby. 

O přinucení vězně ke spolupráci se stará seržant Bennet Drake, bývalý voják a Reidova pravá ruka. Sice drsňák a pracant, ale zároveň slušný muž, bezhlavě zamilovaný do prostitutky. Žádné vyšetřování se neobejde bez ohledání a pitvy mrtvol. Pro tento úkol získala policie kapitána Homera Jacksona, schopného chirurga se slabostí pro alkohol, prostitutky, hazard a drogy. 

Drsný britský seriál, natáčený mezi roky 2012 až 2016, se opravdu nestydí ukázat špinavé a temné ulice Whitechapelu, plné zlodějů a prostitutek, kam by se po setmění vydal jen člověk vyhledávající ilegální neřesti. Postavy jsou skvěle napsané a procházejí vývojem. Interiéry i exteriéry jsou tak propracované, že uvěříte tomu, že se titul odehrává ve viktoriánské éře. Hlavní roli si zahrál Matthew Macfadyen (inspektor Edmund Reid), v těch vedlejších se objevili Adam Rothenberg (chirurg Homer Jackson), Jerome Flynn (seržant Bennet Drake) nebo MyAnna Buring (Long Susan). Ripper Street se dočkala pěti sezón.

Source :

IMDB, CSFD

Tereza Chvostová
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X